taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
89.898
4,8469
5,6661
193,81
74,9200

Almanya Öcalan propagandasına göz yumdu

Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen bir etkinlikte Öcalan posterleri ve PKK lehine atılan sloganlar dikkat çekti.

DHA | 16.09.2017 - 16:43..
Almanya Öcalan propagandasına göz yumdu

Almanya'nın Köln kentinde, Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) tarafından “25. Uluslararası Kürt Festivali” düzenlendi.

ETKİNLİK PKK PROPAGANDASINA DÖNDÜ

Bu yıl, Türkiye ile yaşadığı siyasi krizlerle gündemden düşmeyen Almanya'da, Ren Nehri kenarında bulunan Deutzer Werft Meydanı'ndaki etkinlik, terör örgütü PKK’nın İmralı’da hükümlü bulunan lideri Öcalan lehine bir propaganda çalışmasına dönüştü.

Almanya Öcalan propagandasına göz yumdu

Etkinlik sırasında Almanya'da yasak olmasına rağmen Öcalan posterlerinin çokluğu dikkati çekti. Konuşmaların yapıldığı sahnede de yine büyük bir Abdullah Öcalan posteri yer aldı. Almanya'nın değişik kentlerinden ve Almanya'ya yakın ülkelerden gelen katılımcılar sık sık Öcalan lehine slogan attı.

Almanya Öcalan propagandasına göz yumdu VİDEO

Almanya Öcalan propagandasına göz yumdu

GEÇEN YIL YASAKLANMIŞTI

Mitingin yapıldığı alanda drone ile çekim, stant açmak ve yiyecek-içecek satışı yasaktı. Festivali düzenleyen NAV-DEM, Alman iç istihbaratı Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından PKK ile bağlantılı kuruluşların çatı örgütü olarak nitelendiriliyor. Geleneksel olarak düzenlenen festival geçtiğimiz yıl Köln polisinin “Türkiye'deki gerginliğin Almanya'ya yansıyabileceğine yönelik güvenlik endişeleri nedeniyle” iptal edilmişti.

Almanya Öcalan propagandasına göz yumdu

TÜRK MUHABİRİ ALANA ALMADILAR

Etkinlik sırasında Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabirinin görev yapması da engellendi. 2  kontrol noktasından kimlik kontrolü ve aramadan sonra sahnenin bulunduğu alana giren DHA muhabiri basından sorumlu olduğunu söyleyen bir kişi tarafından tüm itirazlarına rağmen etkinlik alanı dışına çıkartıldı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)