taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
111.389
4,0456
4,9806
174,77
73,3000

Avrupa Yakası mega projelerle değerlendi

Son dönemde gerçekleştirilen mega ulaşım projeleriyle İstanbul'da bazı bölgeler değer kazandı.

30.11.2016 - 15:40..
Avrupa Yakası mega projelerle değerlendi

İstanbul'da gelişen metro ağının yanı sıra 3’üncü Köprü, 3’üncü Havalimanı, tüp geçit, Marmaray ve Kanal İstanbul gibi projeler Avrupa Yakası'nın gayrimenkulünü daha da değerlendirdi.

Avrupa Yakası mega projelerle değerlendi

Avrupa Yakası'nda en fazla değer artışı Kemerburgaz, Beylikdüzü-Gürpınar, Başakşehir- Kayabaşı ve Riva’da meydana geldi. Özellikle yeni ulaşım projelerinin geçtiği hatlar ve çevrelerinde bulunan gayrimenkul fiyatları enflasyonun çok üstünde arttı.

BAZI BÖLGELER DEĞERLENECEK

Bir Gayrimenkul Değerleme şirketinde görev yapan Cansel Turgut Yazıcı, Kemerburgaz bölgesinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ve yeni havalimanının tamamlanmasından sonra gelişim gösterecek yerlerin başında geldiğinin altını çizerek, "Marmaray'ın açılmasıyla Yenikapı ve Kazlıçeşme bölgelerinin diğer metro hatlarıyla birleşerek bir transfer noktası olması, çevresine çekim gücü kattı. Yenikapı, tarihi yarımada içerisinde olduğu için yeni yapılaşmalar açısından bu bölgede gelişim beklenmiyor. Ancak etkileşim içerisinde olduğu Zeytinburnu- Kazlıçeşme ve Bakırköy sahil şeridi aksı gelişim gösterecek bölgeler arasında" diye konuştu.

Avrupa Yakası mega projelerle değerlendi

DEĞER ARTIŞI DEVAM EDECEK

Yetkililer, Güngören, Bahçelievler ve Merter'in dışında Merkezefendi ve Davutpaşa'da da kentsel dönüşümle birlikte değer artışı yaşandığını ve bu değer artışının önümüzdeki günlerde devam edeceğini belirtiyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)