taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
95.852
4,6789
5,4540
190,94
75,8100

Bekir Bozdağ'dan gündeme ilişkin açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

AA | 14.09.2017 - 10:30..

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bozdağ, SİHA tartışmalarına değindi.

YALANIN BU KADARINA PES

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım." sözlerine tepki gösteren Bozdağ, "SİHA'ların vurduğu kişiler teröristlerdir. Piknik yaparken vurulmuşlar gibi hava oluşturuluyor. Yalanın bu kadarına pes. Vurulanlar uzan zamandır takip edilen teröristler." ifadelerini kullandı.

PKK'NIN BELİ KIRILDI, CHP NEDEN RAHATSIZ

Terörle mücadelede önemli bir yer tutan SİHA'ların örgütün belini kırdığını ifade eden Bekir Bozdağ, "CHP neden rahatsız oluyor?" diye sordu.

Bekir Bozdağ'dan gündeme ilişkin açıklamalar

"TERÖRİSTİN KİMLİĞİ Mİ OLUR"

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Teröristin kimliği mi olur, dünyanın neresinde görülmüş teröriste kimlik sorulduğu? Terör eylemi yapana; askere, polise, sivil vatandaşa saldırana 'Dur bakayım, kimliğine bakayım. Seninle öyle mücadele edeceğim' diye sorulan bir terörle mücadele yöntemi var mı? Yok böyle bir şey. Güvenlik güçlerimiz terörle etkin ve kararlı mücadelesini sürdürmektedir.

CHP'DEN PKK'YA SAĞLANAN DESTEK

Bu, tamamen PKK terör örgütünün hendek terörü döneminde de yaptığı gibi 'Türk güvenlik güçleri sivilleri öldürüyor' iftirasını teyit etmek maksadıyla CHP'den PKK'ya sağlanan bir destektir."

SİHA'LARIN GÖRÜNTÜSÜ ÇOK NET

Bekir Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları;

"Bilgi çok net. SİHA'ların görüntüsü çok net. Uzun zamandır güvenlik güçleri tarafından takip ediliyorlar. Olayın olduğu gün de aynı kişiler, 4 kişi takip ediliyor. SİHA'lar bunları vuruyor. Bunlar silahlı, üzerlerinde silah da var. Diğer kişiler ise bunlarla irtibat içinde olan terör örgütü üyeleri, işbirlikçiler, onlara destek sağlayanlar. Hem silah var hem terör örgütünün elbiseleri var hem de onların terör örgütü üyesi olduğuna dair takipler, soruşturmalar var.

Bekir Bozdağ'dan gündeme ilişkin açıklamalar

AYSEL TUĞLUK'UN CENAZESİNDE YAŞANANLAR

Cenazenin mezarlıktan çıkarılması 20-25 kendini bilmez kişi tarafından yapılmış bir iş değildir. Bunları savunmak için söylemiyorum ama kamuoyunda sanki böyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bunun yanlışlığını ifade etmek için özellikle vurgulamak istiyorum. Çünkü ona böyle bir şey yapılması daha da büyük bir çirkinlik, saygısızlık olur. Büyük bir suç olur.

Bizim inancımıza göre insanların ölümünden sonra defnedileceği yerlerde yapılması gereken işler bellidir, onun dışında yapılacak şeyler inancımızın da tasvip etmediği, doğru görmediği şeylerdir. Toplumumuzu gerecek, insanlarımız arasındaki kardeşlik hukukunu zedeleyecek böylesi saygısız davranışlardan uzak durmak lazım. Bu tür davranışların kimseye bir faydası yok."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)