taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
103.200
4,7068
5,4924
196,80
76,1900

CHP'den diğer partilere: Pavey için 'hayır' çağrısı

CHP Şafak Pavey'in istifasını kabul etmiyor. Özgür Özel'in ardından Levent Gök de Meclis oylamasında istifayı reddeceklerini açıkladı.

17.09.2017 - 16:12..
CHP'den diğer partilere: Pavey için 'hayır' çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 2011'den beri partide görev alan, genel başkan yardımcılığı ve 7 Haziran seçimlerinin ardından TBMM Başkanvekilliği görevlerini yürüten Şafak Pavey’in milletvekilliğinin düşmesini istemiyor.

CHP'den diğer partilere: Pavey için 'hayır' çağrısıCHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey (ARŞİV)

Şafak Pavey'in istifasıyla ilgili konuşan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Pavey'in milletvekilliğini sürdürmesinden yana olduklarını söyledi.

PAVEY'DEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Gazete Habertürk’ten Düzgün Karadaş’ın haberine göre; Pavey sağlık gerekçesiyle istifa ettiğini belirttiği halde parti yöneticileri istifanın ardında başka bir neden olup olmadığı ve istifasını geri alıp almayacağı üzerine konuşuyor. Pavey’in, istifa gerekçesi hakkında ilerleyen günlerde açıklama yapması bekleniyor.

MECLİS OYLAMASINDAN GEÇER OY ALMADAN İSTİFA KABUL EDİLMİYOR

Önümüzdeki günlerde meclis oylamasına sunulacak olan istifa kararı, meclisteki tüm vekillerin oylaması sonucuna göre gerçelilik kazanacak. CHP'nin bir diğer Grup Başkanvekili Özgür Özel; dün yaptığı açıklamada meclisteki oylamada istifayı reddeceklerini söylemişti. Gök'ün açıklamasıysa bunu bir adım öteye taşıyarak diğer parti vekillerinin de istifa oylamasına hayır vermesini istedi.

CHP'den diğer partilere: Pavey için 'hayır' çağrısıCHP GRUP BAŞKANVEKİLİ LEVENT GÖK (ARŞİV)

CHP DİĞER PARTİLERİN DE HAYIR VERMESİNİ İSTİYOR

CHP Grup Başkanvekili Gök, Pavey’in istifasına ilişkin, “Şafak Hanım son derece etik davranıyor. Siyasette az rastlanır bir davranışla karşılaştık. Ancak biz Şafak Hanım’ın milletvekilliğini sürdürmesinden yanayız. Sonuçta Meclis’teki irademiz de bu yönde olacaktır. Genel kurul oylamasında istifasını kabul etmeyiz. Diğer partilerin de aynı şekilde davranacağını düşünüyorum.” dedi.

CHP, Şafak Pavey'in istifasını kabul etmeyecek haberi

CHP'den diğer partilere: Pavey için 'hayır' çağrısı

SAĞLIK HİZMETLERİNDEN YARARLANABİLECEK

CHP’nin milletvekilliğinin düşürülmesini istemediği Pavey konusunda, diğer partilerin takınacağı tavır sonucun belirlenmesinde etkili olacak. Milletvekilleri, yemin ettikten ve milletvekili statüsüne kavuştukları andan itibaren kendilerine tanınan bütün sağlık olanaklarından yararlanıyor.

Pavey, milletvekilliği düşse bile sağlık hizmetlerinden aynı koşullarda yararlanmaya devam edecek. Pavey, emeklilik hakkını çoktan elde ettiği için yaşını doldurur doldurmaz milletvekili emekli maaşını almaya başlayacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)

Notice: Undefined variable: zanasayfa in /data/webroot/o/DEFAULT/html/esh/depo/kolon_footer.php on line 94