taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
90.353
4,8450
5,6887
193,88
72,2000

CIA başkanı Pompeo: Nükleer savaşa ramak yok

CIA başkanı Mike Pompeo, Kuzey Kore ile çok yakın zamanda bir nükleer savaş tehlikesi bulunmadığını açıkladı.

Ajanslar | 14.08.2017 - 02:37..

Mike Pompeo, Pyongyang'ın silah programının alarm verici bir seviyeye ulaştığını, yeni bir füze denemesi gerçekleştirmesinin de şaşırtıcı olmayacağını söyledi.

CIA başkanı Pompeo: Nükleer savaşa ramak yok

Pazar günü Amerikan Fox televizyonuna konuşan Pompeo, Kuzey Kore'nin ABD'yi vuracak bir nükleer silah geliştirmeye ne kadar yakın olduğuna ilişkin soruya, "çok daha yakınlar" yanıtını verdi. Mike Pompeo, "Bu amaca doğru endişe verici bir hızla ilerliyorlar" dedi.

"NÜKLEER SAVAŞA DAİR İSTİHBARAT YOK"

CIA başkanı bir nükleer savaş tehlikesinin derecesine ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi: "İnsanların nükleer savaşın eşiğinde olduğumuzu konuştuklarını duyuyorum. Ben böyle bir durumda olduğumuzu gösterecek bir istihbarat görmüş değilim"

İki ülke arasında Kuzey Kore'nin nükleer programı ekseninde uzun yıllardır devam eden gerilim, Temmuz ayında Pyongyang'ın iki balistik füze denemesi gerçekleştirmesi sonrası yükseldi.

Bu gelişme sonrası Birleşmiş Milletler, Kuzey Kore'nin ticaret gelirlerini 3'te bir oranında azaltacak ekonomik yaptırımları onayladı. Pyongyang bundan ABD'yi sorumlu tuttu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)