taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
95.057
4,7363
5,5005
193,09
73,4100

Clinton Başkan Yardımcılığı için Muhtar Kent'i düşünmüş

ABD'de Demokrat Parti başkan adayı Clinton'ın, başkan yardımcısı olarak Coca Cola'nın üst yöneticisi Muhtar Kent'i de düşündüğü ortaya çıktı

AA | 19.10.2016 - 06:58..

Wikileaks, Clinton’ın kampanya direktörü John Podesta’nın potansiyel başkan yardımcısı adaylarına yönelik e-postalarını yayınladı.

Podesta'nın 17 Mart tarihli e-postasındaki 39 kişilik listede Coca Cola'nın CEO'su Muhtar Kent de yer aldı.

Clinton Başkan Yardımcılığı için Muhtar Kent'i düşünmüş

İŞ DÜNYASINDAN TANIDIK SİMALAR

Listedeki diğer ünlü isimler arasında Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, Apple'ın CEO'su Tim Cook, eski New York Valisi ve iş adamı Michael Bloomberg, Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz ve General Motors'un CEO'su Mary Barra da vardı.

DEMOKRAT PARTİLİ POLİTİKACILAR WİKİLEAKS'TE

Eski Dışişleri Bakanı Clinton'ı zorlayan Demokrat başkan adayı Bernie Sanders'ın listeye son sıradan girmesi dikkati çekti. Listedeki diğer Demokrat politikacılar arasında Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, ABD Çalışma Bakanı Thomas Perez, ABD Ulaştırma Bakanı Anthony Foxx ve eski Adalet Bakanı Eric Holder da yer aldı.

CLİNTON, YARDIMCILIĞA TİM KAİNE'İ SEÇMİŞTİ

Clinton, yine listedeki isimlerden Demokrat Virginia Senatörü Tim Kaine'i Başkan Yardımcısı olarak seçtiğini 22 Temmuz'da duyurmuştu.

Demokrat adayın kampanyasından Wikileaks'in yayınladığı e-postaların doğruluğuna yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)