taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
94.541
4,7254
5,4950
194,47
73,0800

Cumhurbaşkanı'nın Uluslararası Futbol Zirvesi konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Futbol Zirvesi'nde; "Spor gibi siyasetin özü de yarıştır" mesajı verdi.

Haber Merkezi | 20.03.2017 - 11:13..

cb

Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Kulüpler Birliği Vakfı'nın organize ettiği Futbol Zirvesi'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı'nın burada yaptığı konuşmasından öne çıkan kısımlar şunlar;

"BU OYUN BİR DİRENİŞTİR"

"Günümüzde futbol herhangi bir spor dalı olmasından farklı anlamlara sahip, futbolun özünde fedakarlık centilmenlik ve dostluk vardır. Futbol tarihi hezimetin kıyısından koparılmış muhteşem zaferlerle doludur. Bu oyun aynı zamanda bir direniştir, meydan okumadır.

"KİMİ FUTBOLCULARIN YERİ AYRIDIR"

Elbette futbol estetiktir, sanattır. Kimi zaman asistlerle, şutlorla 90 artı uzatmaya sığdırılmış bu şölen kahramanlar üretir. Kimi futbolcuları takım arkadaşlarıyla olan örnek ilişkileriyle de hatırlarız. Gözlerin bile yakalaması mümkün olmayan bir hızla şut atan Metin Oktay'ı böyle anıyoruz. Dünyanın en büyük forveti olan Lefter'i böyle hatırlıyoruz. Baba Hakkı'yı böyle hatırlıyoruz. Takımının renklerine ömrünü vakfetmiş Dozer Cemil'i böyle anıyoruz.

Cumhurbaşkanı'nın Uluslararası Futbol Zirvesi konuşması

"SPOR GİBİ SİYASETİN ÖZÜ DE YARIŞTIR"

Futbola gönül vermiş, gençlik yıllarında top koşturan birisi olarak, futbolun neler kazandıracağını çok iyi biliyorum. Futbolun bana kazandırdığı disiplinden hayatım boyunca çok istifade ettim. Spor gibi siyasetin özü de yarıştır. Tıpkı futbol gibi siyaset gibidir. İyi bir kadro gerekir. Hocam bana 'Topu yiyeceksin' derdi. Top yenir mi? Orada hırsı, inadı anlatıyor. Böyle olacaksın işte.

"OLİMPİYATLAR HAKKIMIZDI"

Çok ciddi dolaplar dönüyor. Hakkımız olduğu halde bize olimpiyatlar vermediler. Oralarda dönen dolaplara bizzat şahit oldum. Olimpiyatlar için sporcu hazırlama konusunda ciddi yol katettik. Uluslararası spor alanında organizasyonlarımızla rüştümüzü ispat ettik. Değerli arkadaşlar futbol da her şey gibi insan ile olur. En büyük yatırımı insana yapmak mecburiyetindeyiz. Süper Lig'de gençlerimizin sayısının azaldığını görmekteyiz. Dünyanın en iyi futbolcularının takımlarımızda oynaması önemli ama bu futbolcuların bizim gençlerimiz olması bize onur verir. Yeni dönemde Süper Lig'de kendi gençlerimizin sayılarının artacağına inanıyorum."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)