Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Haftanın fotoğrafları

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Beşşar Esad rejimi ve destekçilerinin abluka altında tuttuğu Doğu Guta'nın Arbin, Zemalka ve Ayn Terma ilçelerindeki hasta ve yaralıları tahliye eden üçüncü konvoy, Hama iline ulaştı.

1/18

Pandomim sanatçısı Evren Ersan, zamanla unutulmaya başlayan sokak sanatlarının sıradışı örneklerinin sergilendiği pandomimi Kızılay Meydanında insanların beğenisine sunuyor.

2/18

Antalya'da, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde terör örgütü PKK tarafından bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak'ın anısına uçurtma şenliği düzenlendi.

3/18

New York'ta on binlerce kişi sokaklara çıkarak ülkede silah erişiminin kısıtlanması ve yeni yasal düzenlemeler yapılması talebiyle yürüyüşler düzenledi.

4/18

Tunca Nehri'nin debisinin yükselmesi sonucu tarım arazilerine su dolması nedeniyle bazı çiftçiler tarlalarda kayıkla geziyor. Sarayiçi adasını çeviren iki koldan yayılan nehir, buranın tamamına yakınını su altında bıraktı.

5/18

Kayseri'de, Erciyes Dağı'nın eteklerinde dolaşan yılkı atları, fotoğraf tutkunlarının gözdesi haline geldi. Anadolu'da bir zamanlar insanların yazın köy işlerinde kullandıkları, kışın ise yem vermemek için doğaya saldıkları atlar, şimdilerde fotoğraflara konu oluyor.

6/18

Afrin'deki terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki Tel Rıfat ilçesi sakinleri ve çok sayıda Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubu, Zeytin Dalı Harekatı'yla topraklarının kurtarılması için bir araya geldi. Azez ile Siccu arasındaki Siccu Kavşağı Meydanında toplanan ve ellerinde Türk ve ÖSO bayrağı taşıyan göstericiler, Zeytin Dalı Harekatı'nın Tel Rıfat'a genişletilmesi için çağrıda bulundu.

7/18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile Euxinograd Sarayı’ndaki Türkiye-AB Zirvesi’nin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

8/18

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) Buz Hokeyi Erkekler U18 Dünya Şampiyonası'nda Türkiye ile İsrail buz hokeyi takımları, Erzurum 2000 Kişilik Buz Hokeyi Salonunda karşılaştı.

9/18

Beşşar Esad rejiminin ablukada tuttuğu ve ateşkes kararlarını hiçe sayarak saldırmaya devam ettiği Doğu Guta'da zorunlu tahliyeler sırasında havadan çekilen görüntülerde, az sayıdaki sivillerin eşyalarını taşıyarak "enkaz kent"e dönen bölgeyi terk ettiği görülüyor. Arbin'in farklı mahallelerinden görüntülerde, yıkılmış ve ağır hasar görmüş binalar arasındaki sokaklarda az sayıda insan göze çarpıyor.

10/18

Beşşar Esad rejimi ve destekçilerinin abluka altında tuttuğu Doğu Guta'dan tahliye edilmek zorunda kalanları taşıyan beşinci konvoy, Suriye'nin Hama iline ulaştı.

11/18

Adolphe Adam'ın en tanınmış balesi olan, ilk defa 1841 yılında oynanan Giselle'de dans etmeyi çok seven, çocuksu, kırılgan bir köylü kızı olan Giselle'in kılık değiştirip Loys olarak kendini tanıtan ve aslında bir kont olan Albrecht'le trajik aşk hikayesi anlatılıyor.

12/18

Rusya'nın başkenti Moskova'da mart ayının son günlerinde kar yağışı etkisini gösterdi. Sabah erken saatleden itibaren etkili olan yağış, tarihi Kızıl Meydan'ı beyaza bürüdü.

13/18

İstanbul'da gece saatlerinde yoğun sis etkili oldu.

14/18

Etiyopya’nın doğusundaki tarihi Harar şehrinde yerel halk, sırtlanlarla bir arada yaşıyor. Sırtlan besleyerek para kazanan 23 yaşındaki Ahmet Yusuf, vahşi hayvanlara elleriyle et yediriyor.

15/18

Antalya'da sağanak etkili oldu. Kent merkezinde dün geceden bu yana etkili olan yağış günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Bazı yollarda su birikintileri oluştu.

16/18

Van'ın en önemli tarihi, turistik değerlerinden biri olan Van Gölü'ndeki Akdamar Adası, ilkbahar ile ziyaretçilere görsel şölen sunuyor. Çiçek açan badem ağaçları ve adada barınan onlarca hayvan türü, misafirlerin ilgi odağı oluyor.

17/18

Sudan’ın başkenti Hartum’da sabah saatlerinde başlayan kum fırtınası hayatı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle, başkent sokaklarında ıssız bir görüntü oluştu.

18/18