Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Podyumda Berkin Elvan protestoları

Mercedes - Benz Fashion Week İstanbul’un ikinci gününe, ünlü tasarımcıların Berkin Elvan protestoları damga vurdu.

1/8

Özgür Mansur Fransız Sarayı’ndaki defilesinde davetlilerin karşısına elinde siyah kurdeleye sarılı ekmekle çıktı. Ekmekli protesto Modacı Özgür Masur, 269 günlük yaşam mücadelesini önceki gün kaybeden Berkin Elvan için podyuma siyah kurdele bağlanmış bir ekmekle çıktı.

2/8

Nihan Buruk da 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümü dekora siyah kurdeleli ekmek astı, ayrıca sırtında “Hoşçakal” yazan siyah bir tişört giydi. Buruk’tan ince mesaj Nihan Buruk, “madencilik” temalı koleksiyonunu önceki gün tanıttı. Defilenin dekorunda, siyah kurdeleli bir ekmek asılıydı. Buruk, ayrıca davetlileri selamlamaya da sırtında “Hoşçakal” yazılı siyah bir tişörtle çıktı.

3/8

Kardeş dayanışması Fashion Week’in ikinci gününde Raisa-Vanessa Sason kardeşler de yeni koleksiyonlarını tanıttı. Defileyi Arzu Sabancı, Buse Terim gibi ünlüler de izledi.

4/8

Rüzgar’dan esinlendi Ayhan Yetgin, önceki gün Rüzgar Erkoçlar’dan ilham alarak yarattığı yeni koleksiyonu Layers of Identity’yi tanıttı.

5/8

Clark Gable etkisi Emre Erdemoğlu, Clark Gable’ın “A Free Soul” filminden ilham alarak hazırladığı “Özgür Ruh” koleksiyonuyla moda severlerin karşısındaydı.

6/8

Koruma ordusuyla geldi Gül Ağış’ın Lug Von Siga defilesinin özel konukları arasında Mick Jagger’ın top model kızı Georgia May Jagger da vardı. Jagger, çok sayıda korumayla geldiği mekandan yine koruma ordusuyla ayrıldı.

7/8

Aile boyu Defileyi izlemeye gelenler arasında Fenerbahçe’nin Portekizli oyuncusu Raul Meireles, eşi ve çocuğu da vardı.

8/8