Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlüleri birde photoshopsuz görün

Ünlü kadınlarının fotoğraflarını gördüğünüzde onlara özenmeden önce bir kez daha düşünün.

1/63

Ünlü manken fotoğraf paylaşım sitesindeki 2 buçuk milyon takipçisini 'kandırmakla' suçlanıyor. Instagram'da en aktif ünlülerden biri olan manken Miranda Kerr, yaklaşık bir yıl arayla paylaştığı iki fotoğraf yüzünden eleştiri oklarının hedefinde.

2/63

İşleri nedeniyle Japonya'da bulunan Kerr, 13 Kasım'da bu yıla kadar kendisinin de yer aldığı Victoria's Secret defilesine çıkacak meslektaşlarına yazdığı "en iyi dileklerim ve sevgilerimle" notuyla birlikte bu kareyi paylaştı.

3/63

Hayranları bu fotoğrafı eleştiri yağmuruna tuttu. Çünkü, Kerr aynı kareyi tam bir yıl önce yani 8 Kasım 2012'de de paylaşmıştı. O pozda Kerr, normal bir görüntüye sahipti.Ancak bir yıl sonra paylaştığı aynı karede ise bel ve karın bölgesi photoshop'la inceltilmiş neredeyse orijinal karenin yarısı kadar bir beden ölçüsüne sahip olmuştu. Ünlü manken fotoğrafın photoshop'lanmış olduğunun farkına varmadığını" belirtti.

4/63

Scarlet Johansson, bu fotoğraflarında özellikle karın bölgesinde toplanan fazla kilolarıyla dikkat çekmişti

5/63

Johansson bu fotoğrafın çekilmesinden birkaç ay sonra tanıtım yüzü olduğu Mango'nun reklam fotoğrafları için objektif karşısına geçti.

6/63

Bu çekimde Johansson'un karın bölgesindeki fazla kilolardan eser yoktu. Elbette o da photoshop denilen tekniğin nimetlerinden yararlandı.

7/63

Lady Gaga'nın 2009 yılında bir dergi için verdiği pozun photoshop uygulamasından önceki hali ortaya çıktı. Böylece gerçek de göründü.

8/63

Ağır bir şekilde rötuşlanmış olan fotoğrafta, Lady Gaga'nın saçları parlak, teni kusursuz, göğüsleri olduğundan daha küçük ve dik, bedeni de incecik görünüyor. Ama beş yıl sonra ortaya çıkan "ham " fotoğrafın ortaya çıkardığı gerçek pek de öyle değil.

9/63

Güzel oyuncu Naomi Watts bir dergi için verdiği pozlarda photoshop yardımıyla çilleri temizlendi.

10/63

Watts bu hilelerle pürüzsüz bir tene ve parlak mavi gözlere sahip oldu.

11/63

Umutsuz Ev Kadınları dizininin ünlü yıldızı Nicolette Sheridan photoshopsuz fotoğraflarda kırışıklıklarıyla dikkat çekiyor.

12/63

Photoshop'tan sonra ise pürüzsüz bir cilde sahip oluyor.

13/63

Victoria Beckham'ın kalçaları da gerçekte bu kadar belirgin değil.

14/63

Beckham da photoshop marifetiyle daha çekici hale gelen ünlülerden

15/63

Genç yıldız Kelly Osbourne fazla kilolarıyla başı dertten bir türlü kurtulmuyor.

16/63

Neyse ki photoshop var.

17/63

Fazla spor Madonna'nın böyle aşırı kaslı bir görüntüye bürünmesine neden oldu.

18/63

Ama photoshop imdada yetişti de bu özel çekimde kolları daha ince göründü.

19/63

Penelope Cruz'un fazlalıkları ve cilt rengi photoshop yardımıyla değişti ve bakın nasıl kusursuz oldu..

20/63

photoshoplu Penelope Cruz

21/63

Fazla kiloları ve selülitleriyle başı dertte olan Spears'ın Allure dergisine verdiği pozlar photoshop tekniğinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor.

22/63

Spears'ın photoshoplu hali.

23/63

Şarkıcı veoyuncu Murphy'ning özaltı torbaları dikkat çekecek kadar belirgin.

24/63

Bir de photoshop uygulamasından sonra bakın...

25/63

Kendi isimlerini taşıyan iç çamaşırı markasının tanıtımı için objektif karşısına geçen Kim, Khloe ve Kortney Kardashian bu mucize uygulamanın bütün nimetlerinden faydalandı.

26/63

Fotoğraflarda Kim Kardashian, inanılmaz ince bir bele sahipmiş gibi görünüyor. Oysa gerçekte Kardashian daha dolgun hatlara sahip. Hamile olan kardeşi Kourtney'in karnı da yine photoshop uygulamasıyla silindi.

27/63

Ünlü yıldızın ten rengine, karın kaslarına, gözlerine dikkatli bakın.

28/63

Bir de photoshop kullanıldıktan sonraki haline bakın.

29/63

Sex and the City'nin yıldızlarından Sarah Jessica Parker'ın gerçek yüzü.

30/63

Bu da photoshop'lu hali..

31/63

43 yaşındaki Kristin Davis gerçekte böyle görünüyor.

32/63

Photoshop'tan sonra ise böyle.

33/63

Plajda çekilen fotoğraflarında selülitleri uzaktan bile fark edilen Kardashian, Portekiz'de yayınlanan J dergisi için objektif karşısına geçti. Sonuçta ortaya çıkan fotoğraflarda bir gram photoshop bile yoktu.

34/63

Özellikle dergi ve katalog çekimlerinde çok sık başvurulan bu teknikten yararlanan en son kişi de Kim Kardashian oldu.

35/63

Özellikle dergi ve katalog çekimlerinde çok sık başvurulan bu teknikten yararlanan en son kişi de Kim Kardashian oldu.

36/63

Kim Kardashian

37/63

Kate Hudson'ın göğüslerinin bu afiş için büyütüldüğü söylenmişti. - See more at: http://fottogaleri.net/foto-galeri-iyi-ki-varsin-fotosop-9048-p62.htm#sthash.5jKf5dsI.dpuf

38/63

Hudson'ın gerçek görüntüsü.

39/63

Kira Knightley da photoshop uygulamasından nasibini aldı.

40/63

Kira Knightley

41/63

Yaptığı işlerden çok özel hayatı ve sık sık geçirdiği başarısız estetik operasyonlarla gündeme gelen Tara Reid hayatta en çok istediği işi yapınca yani Playboy dergisine poz verince "maskesi de " düşmüştü.

42/63

Reid, bir çok yıldızın poz vermek için can attığı Playboy dergisine kapak kızı oldu. Ancak Reid'in dergideki fotoğrafları yeni bir tartışmayı da başlattı.

43/63

Özellikle karın bölgesinden geçirdiği estetik operasyonların yarattığı deformasyon bikinili fotoğraflarda göze çarpan Reid, Playboy'a verdiği pozlarda kusursuz görünüyor. Bu da elbette sarışın yıldızın fotoğraflarının 'ağır' bir photoshop uygulamasından sonra...

44/63

Reid'in doğal görüntüsü dergideki kadar kusursuz değil

45/63

Hülya Avşar da basına yansıyan bu fotoğrafıyla gündeme gelmişti. Avşar'ın bacaklarına photoshop uygulandığı ileri sürülmüştü.

46/63

Ancak Avşar da kıpkı Sibel Can gibi "Herkese uygulandığı kadar uygulandı bana da photoshop. O bacakları Maria Sharapova'dan ödünç almadık" diye bu iddiaların doğru olmadığını ileri sürmüştü.

47/63

Dünyanın en gözde mankenlerinden biri ama onun da photoshop'un sihirli dokunuşlarına ihtiyacı oldu.1.76 cm boyunda ve 51 kilo olan manken tanıtım yüzü olduğu bir iç giyim firmasının reklam fotoğrafında teknoloji yardımıyla dolgun göğüslere sahip oldu.

48/63

Ünlü mankenin ten rengi de photoshop yardımıyla daha bronz bir görünüme büründü. Delevingne'nin göğsünün altındaki dövme de yine aynı teknik yardımıyla silindi.

49/63

Sibel Can'ın da Seyyah adlı albümünün tanıtımı için çekilen fotoğraflarda photoshop tekniğinden çok fazla yararlanıldığı ileri sürülmüştü.

50/63

Uzun süredir fazla kilolarıyla mücadele eden Can'ın bu teknik sayesinde en az iki beden inceldiği konuşulmuştu.

51/63

Ama Can, "photoshop herkese yapıldığı kadar bana da yapıldı" diye bu iddiaları yalanlamıştı.

52/63

Gösteri dünyasının ünlüleri özellikle de kadın yıldızlar objektif karşısına geçtiklerinde fotoğraflarında tek bir kusur görmek istemezler. Bunun için de hemen photoshop muçizesi devreye girer. Ama bu kez tam tersi oldu.

53/63

Pop müziğin çılgın yıldızı Britney Spears, Candie's adlı moda firması için çekilen fotoğraflarının photoshop'suz hallerinin de yayınlanmasına izin verdi.

54/63

29 yaşındaki Britney Spears böylece gösteri dünyasının kadın ünlülere dayattığı ve onları büyük ölçüde strese sokan mükemmeliyetçi anlayışa da kafa tutmuş oldu.

55/63

İşte Britney Spears'ın firma için çekilen fotoğraflarının rötuşlu ve rötuşsuz halleri. Bu karede photoshop uygulaması yapılmamış... Spears'ın selülitleri çok belirgin. Bacakları daha kalın.

56/63

Bu karede ise Spears'in bacakları incecik ve pürüzsüz.

57/63

Bu karede ise Spears'in bacakları incecik ve pürüzsüz.

58/63

Bu karede ise Spears'in bacakları incecik ve pürüzsüz.

59/63

Bu karede ise Spears'in bacakları incecik ve pürüzsüz.

60/63

Bu karede ise Spears'in bacakları incecik ve pürüzsüz.

61/63

Bu karede ise Spears'in bacakları incecik ve pürüzsüz.

62/63

Bu karede ise Spears'in bacakları incecik ve pürüzsüz.

63/63