taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
93.003
4,8129
5,6105
189,35
72,8100

Hakkari'de şehit olan asker 10 gün sonra izne gelecekti

Tedavi gördüğü hastanede şehit olan piyade sözleşmeli er İbrahim Halil Çetinkaya'nın nöbete giderken ailesiyle konuştuğu öğrenildi.

AA | 13.09.2017 - 12:12..

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki üs bölgesine terör örgütü PKK tarafından yapılan havan saldırısında yaralanan ve bu gece tedavi gördüğü hastanede şehit olan piyade sözleşmeli er İbrahim Halil Çetinkaya'nın Gaziantep'teki baba ocağına hüzün hakim.

3 YILDIR GÖREV YAPIYORDU

En son Ramazan Bayramı tatili için memleketine geldiği ve ikisi kız toplam 7 kardeş olduğu öğrenilen şehit Çetinkaya'nın kardeşlerinden birinin er olarak vatani görevini yerine getirdiği, bir diğerinin de uzman erbaş olduğu kaydedildi.

Şehidin kuzeni Kemal Şahin, Çetinkaya'nın 3 yıldır görev yaptığını söyledi.

Hakkari'de şehit olan asker 10 gün sonra izne gelecekti

NÖBETE GİDERKEN AİLESİNİ ARADI

Asıl mesleği berberlik olan şehidin vatan ve bayrak sevgisi nedeniyle asker olmayı tercih ettiğini vurgulayan Şahin, "Yaralanmadan önce nöbete giderken ailesini arayıp hal hatır sormuştu.

10 GÜN SONRA İZNE GELECEKTİ

10 gün sonra da izne gelecekti. Nöbetteyken olay gerçekleşmiş. Ailesi de olayı haber alır almaz Ankara'ya gidip sağlık durumunu takip ettiler. Üzgünüz. Bugün ailesi cenazesini alıp Gaziantep'e gelecek ve cenaze törenini gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Hakkari'de şehit olan asker 10 gün sonra izne gelecekti

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)