taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
102.258
4,5817
5,3912
189,85
78,8500

Hilmi Özkök darbe komisyonunda konuştu

15 Temmuz'u Araştırma Komisyonu Hilmi Özkök'ün açıklamalarını dinledi.

Haber Merkezi | 19.10.2016 - 13:02..
Hilmi Özkök darbe komisyonunda konuştu

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ü dinledi.

"HARP OKULUNDAYKEN NAMAZ KILARDIK"

Komisyonda konuşan Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök şu ifadeleri kullandı;

"Biz harp okulundayken namaz kılardık. Her terhis olan devrem mevlid okuturdu kışlada, şerbet dağıtırdı. Ama bu kullanıldı. Biz görevde iken dini konuların tamamen ayrı tutulmasını isterdik.

Hilmi Özkök darbe komisyonunda konuştu

"İNANÇLI OLDUĞUMU SAKLAMADIM"

Ben de inançlı bir insan olduğumu hiçbir zaman saklamadım; onun için de başıma çok sıkıntılar geldi. Ama bir defa makamımda namaz kılmamışımdır, kimse de görmemiştir. O ayrı, o ayrı.

"UYARDIK"

FETÖ'ye karşı hükümeti 2004 yılında MGK kararıyla uyardık. Hükümeti kesin olarak bilgilendirdik ve durum iyi değil dedik. Orada bir karar alındı. Ona icra planı denildi. Hükümete tavsiye ediyor MGK bunu. Ne yapılıyor diye izledik, açıkça söyleyim pek fazla bir şey yapıldığını görmedik. Biz gene her toplantıda irtica ve bu örgütlerin tehlikesine dikkat çeken konuşmaları MGK'da kuvvet komutanları da var biliyorsunuz her zaman dile getirdik.

Duyduklarımızı her zaman elimizden geldiği kadar yaptık. Ama kaynağı nüfuz etmemiz mümkün olmadı. Hep bildiğimiz şeyi böylece hepimiz birlkte teklif ettik. Bir fikir birliği yapılmış olarak gidiliyor MGK'ya. Sonrasında bizim elimizde olan bir şey değil. Sonra 2006 yılında emekli oldum."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)