taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
94.082
4,7910
5,6122
189,89
72,9900

İstanbul'da kentsel dönüşüm başlıyor

17 Ağustos'un 18'inci yıl dönümünde İstanbul'daki kentsel dönüşüm hız kazandı.

Haber Merkezi | 10.08.2017 - 15:25..
İstanbul'da kentsel dönüşüm başlıyor

Türkiye'de kentsel dönüşüm başlıyor. Ülke genelinde deprem riski yüksek olan illerden başlanacak ve 1 yılda 500 bin konut kentsel dönüşümle yenilenecek.

İstanbul'da kentsel dönüşüm başlıyor

SIFIR FAİZLİ PAKET

Türkiye'de başlatılacak yeni kentsel dönüşüm atağı için sıfır faizli özel kredi paketi oluşturulacak. Dönüşümde yerli inşaat malzemesi kullanan müteahhitler de teşvikten yararlanacak.

8 MİLYON METREKARELİK REZERV

'Büyük İstanbul Dönüşümü' olarak tanımlanan kentsel yatırım dizisi için Esenler, Bağcılar, Çekmece, Avcılar arasında 8 milyon metrekare rezerv alan belirlendi.Bu alanda 100 bin konutluk 'Yeni İstanbul' kurulacak. Çürük binasının yıkılması için dönüşüme 'evet' diyenlere bu yeni kent merkezinde daire verilecek. Kentsel dönüşüm yasasındaki tıkanıklar giderilecek. TOKİ, KİPTAŞ ve Emlak Konut'un daha etkin olduğu, belediyelerle koordineli, finansman paketi belirlenmiş yeni bir modele geçecek.

İstanbul'da kentsel dönüşüm başlıyor

20 MİLYARLIK KREDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 5 milyar liralık başlangıç kredi paketi hazırladı. Paket, Dünya Bankası, Avrupa İmar Kalkınma Bankası fonları ve diğer gelirlerle 20 milyar liraya kadar ulaşacak. Yeni kentsel dönüşüm planı ile yaklaşık 200 milyar liralık ekonomik canlılık yaratılması hedefleniyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)