taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
95.852
4,6789
5,4540
190,94
75,8100

Kılıçdaroğlu'ndan Adana'daki faciayla ilgili açıklama

Faciada yangın merdiveninin kilitli olmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, teknolojinin olduğunu belirterek "Neden önlem alınmaz?" diye sordu

DHA | 30.11.2016 - 12:45..

1

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara'da hizmet verecek Atatürk Kültür Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Çankaya Belediyesi'nin düzenlediği törende Kılıçdaroğlu, Adana'nın Aladağ İlçesi'nde, 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği kız öğrenci yurdundaki yangınla ilgili konuştu.

Hükümetin 14 yıldır yurt sorununu çözemediğini savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

KOSKOCA TÜRKİYE CUMHURİYETİ NASIL OLUR DA YURT SORUNUNU ÇÖZEMEZ

"11 kız çocuğumuz, 1 görevli çıkan yangında hayatını kaybetti. Çocukların ne kadar önemli olduğunu bütün anneler, babalar bilir. Çocukların üzerine titreriz. Onların bizden daha iyi bir eğitim almalarını isteriz. Aladağ'da yurtta kalan çocuklarımız da köylerden gelip, barınacak yerleri olmadığı için bir yurtta kalan çocuklarımız. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti nasıl olur da yurt sorununu çözemez? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, 'Dünyaya meydan okuyoruz' diye bağıranlar, acaba bu çocukların yurt sorununu neden çözmezler? 14 yıldır iktidardasınız yurt sorununu neden çözmüyorsunuz?

Kılıçdaroğlu'ndan Adana'daki faciayla ilgili açıklama VİDEO

OYSA TEKNOLOJİ VAR, İÇERİDEN AÇILAN DIŞARIDAN AÇILMAYAN KAPILAR VAR

Yurda bakıyorsunuz yangın merdiveni var ama ölen çocuklarımızın yığıldığı yer yangın merdiveninin kapısının önü. Açılmıyor çünkü kilitli. Oysa teknoloji var. İçeriden açılan, dışarıdan açılmayan kapılar var. Neden bunlar yapılmaz? Neden bunun önlemi alınmaz? Neden ve hangi gerekçeyle izin verilir? O anne ve babaların yaşadığı acıları hepimiz yüreğimizde hissediyoruz. Emin olun dinleyince insanın içi acıyor"

Kılıçdaroğlu'ndan Adana'daki faciayla ilgili açıklama

YAYIN YASAĞI TEPKİSİ: GERÇEKLERİ NEREYE KADAR SAKLAYACAKSINIZ?

RTÜK'ün Adana'daki yangın haberlerine ilişkin aldırdığı yayın yasağı kararını da eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"RTÜK hemen yayın yasağı getirmiş. Niye yayın yasağı getirirsiniz? Gerçeklerin vatandaş tarafından öğrenilmesini niçin istemiyorsunuz? Hangi gerekçeyle yayın yasağı getiriyorsunuz? Anlamak mümkün değil. Gerçekleri nereye kadar saklayacaksınız? Her gün bir felaketle karşılaşıyoruz. Haftanın bir günü yok ki şu gün de bari yüzümüz gülsün. Nasıl oldu da Türkiye bu kadar karanlık bir atmosferin içine sokuldu? Hepimizin oturup düşünmesi lazım. Türkiye bunları hak etmiyor"

Kılıçdaroğlu'ndan Adana'daki faciayla ilgili açıklamaBu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)