taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
BIST 100
76.488
USD
3,0003
EURO
3,3731
ALTIN
126,90
PETR
50,0000

Mersin'de orman yangını

Mersin'in Erdemli ilçesinde çıkan yangında söndürme çalışmaları güçlükle sürdürülüyor.

İHA | 23.09.2016 - 21:22

Mersin'de orman yangını

Mersin'in Erdemli ilçesinde akşam üzeri çıkan orman yangını hızla büyüyor. Tüm müdahalelere rağmen söndürülemeyen yangın, Avrupa'nın en büyük atış poligonlarından biri olan Erdemli Atış Poligonu'na doğru ilerlemeye başladı.

BÖLGEYE ADANA'DAN DA DESTEK GELDİ

İlçeye bağlı Güçüş Mahallesi Sarılar mevkinde çıkan yangına müdahaleler devam ederken, bölgeye Mersin ekiplerinin yanı sıra Adana Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile Adana Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye araçları da sevk edildi. Havanın kararmasıyla birlikte yangına helikopter ve uçakların müdahalesi sona erdirilirken arazöz ve iş makinelerinin çalışmaları devam ediyor.

Mersin'de orman yangını

ATIŞ POLİGONU DA TEHDİT ALTINDA

Öte yandan, şiddetli fırtınayla birlikte hızlanan yangın Akdeniz Oyunları kapsamında yapılan ve Avrupa'nın en büyük atış poligonlarından biri olan Erdemli Atış Poligonu'da yangın tehdidi altında kaldı. Poligon içinde ve çevresinde bekletilen arazöz ve itfaiye ekipleri olası bir yangına müdahale edecek şekilde konuşlandırıldı. Poligonun kuzeyindeki ormanlık alanda iş makinaları tarafından arazözlerin gireceği şekilde yollar açılmaya başlandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)