taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
102.499
4,7021
5,4979
197,03
78,3100

Okul başlama saati gün doğumuna göre ayarlanacak

Yaz saati nedeniyle velilerin karanlıktan şikayet etmesi nedeniyle MEB harekete geçti.

Haber Merkezi | 14.09.2017 - 08:07..

meb

Geçtiğimiz yıl alınan kararla Türkiye'de kış saati uygulaması sona ermiş ve ekim gibi 1 saat geri alınan saatler artık geri alınmamıştı.

VELİLER ŞİKAYET EDİYORDU

Bu durumdan en çok muzdarip olanlar ise küçük çocukları olan öğrenciler oldu. Çocuklarını karanlıkta okula yollamak zorunda kalan veliler, güvenliklerinden de endişe ediyordu.

MEB HAREKETE GEÇTİ

Bu konuda şikayetlerin çokça gelmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı da harekete geçti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz adına Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla yayınlanan genelgede konuyla ilgili “2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması” ve “Taşımalı sistem ve özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi” yer verildi.

HER İL SAATİ KENDİ BELİRLEYECEK

Tüm valiliklere gönderilen genelgede her ilin kendi iklim ve coğrafi koşullarının dikkate alınması ve ilk ders başlama saatinin gün ışığından daha fazla yararlanılmasını temin edecek şekilde belirlenmesi istendi. Okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)

Notice: Undefined variable: zanasayfa in /data/webroot/o/DEFAULT/html/esh/depo/kolon_footer.php on line 94