taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7461
6.59895
1231.695
93468.99
227.79

PYD DEAŞ'lıları Rakka'dan tahliye etti

Terör örgütü PYD/YPG'nin Rakka'da DEAŞ'lı teröristleri tahliye etmesinin ardından Dışişleri açıklama yaptı.

15.11.2017 - 00:12..
PYD DEAŞ'lıları Rakka'dan tahliye etti

DEAŞ ve PYD anlaşmaya vardı, Rakka PKK'nın uzantısına bırakıldı. Anlaşma sonrası PYD, DEAŞ'ı Rakka'dan tahliye etti. Yaşanan rezilliği ABD desteklerken, Türkiye'den sert bir açıklama geldi.

PYD DEAŞ'lıları Rakka'dan tahliye etti

DEAŞ'lıların Rakka'dan tahliye görüntüleri VİDEO

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle;
"Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG’nin güdümündeki sözde 'Suriye Demokratik Güçleri'nin, Rakka’nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ’la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka’dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.

Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG’nin Suriye’deki amacı DEAŞ'e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldubittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir.

Sözkonusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle işbirliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur.

DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, sözkonusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya 'saygı duyulduğunun' görülmesinden de esef duyulmuştur."

DEAŞ'lı teröristlerin ABD ve PYD korumasında tahliyesi- VİDEO

PYD DEAŞ'lıları Rakka'dan tahliye etti

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)