taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
112.122
4,0461
4,9929
174,62
73,7800

Şehit pilotun baba ocağına ateş düştü

Konya'da düşen askeri uçakta şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Engin Kayadibi'nin baba ocağına ateş düştü

03.11.2011 - 18:44..

Şehit pilotun baba ocağına ateş düştü

Konya'da düşen askeri uçakta şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Engin Kayadibi'nin yakınları, olayı duyar duymaz Eskişehir'de Uluönder mahallesindeki annesinin evine koştular. Olayı duyduktan sonra fenalık geçiren anne Emeti Kayadibi'ne sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

'BABASI GİBİ ÖMRÜ KISA OLDU'

Hava Pilot Üsteğmen Engin Kayadibi'nin dayısı Kamil Kayadibi, yeğeninin zor şartlarda yetiştiğini söyledi. Olayı duyduktan sonra şok olduğunu ifade eden Kayadibi, "Vatan sağ olsun. Öğle yemeği yerken bana telefon geldi. İçim o anda cız etti. Bir şey olduğunu hissettim. 29 yaşında, gencecik, hayat dolu birisiydi. Bunun da babası gibi ömrü kısa oldu. Bilemiyoruz tabi uçakları düşmüş, nasıl olmuş. Şehidimizin arkasından söylenecek çok bir şey yok. Hep söylediğimiz gibi vatan sağ olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden" dedi.

Anne Emeti Kayadibi, doktor kontrolünde, gelen taziyeleri kabul ediyor.

'HAYAT DOLU BİRİYDİ'

Konya'da düşen askeri uçakta Hava Pilot Binbaşı Serdar Kandemir ile birlikte şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Engin Kayadibi'nin eşi Tuğçe Kayadibi'nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nın başkemancısı olduğu belirtildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Tuğçe Kayadibi'nin 2005 yılından buyana Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nda görev yaptığını söyledi. Halen Senfoni Orkestrası'nda başkemancı olarak görev yapan Tuğçe Kayadibi'nin bir süre önce hava pilot üsteğmen Engin Kayadibi ile evlendiği, çiftin çocuklarının olmadığı belirtildi. Yakınları, Konya'da şehit düşen Engin Kayadibi'nin bir süre önce Malatya'ya tayininin çıktığını söyleyerek, "Tuğçe'de eşiyle birlikte Malatya'ya gitti. Ancak Senfoni Orkestrası'nda görev yapması nedeniyle sık sık Eskişehir'e gelip gidiyordu. Engin'in annesi ise Eskişehir'de oturuyor. Engin hayat dolu biriydi. Genç yaşta şehit düşmesi hepimizi üzdü" dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)