taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
111.389
4,0456
4,9806
174,77
73,3000

Trump 1400 kişinin işten çıkarılmasını önledi

ABD'nin 45'inci başkanı seçilen Trump, Amerikalı klima üreticisi Carrier ile 1400 işçinin işten çıkarılmasını önleyecek bir anlaşma yaptı.

30.11.2016 - 09:02..

Trump 1400 kişinin işten çıkarılmasını önledi

Şirketin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Başkan seçilen Donald Trump ve Başkan Yardımcısı seçilen Mike Pence ile yaklaşık bin kişilik istihdamı Indianapolis'te tutmak üzere anlaşmaya varmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha fazla detay yakında açıklanacak" ifadelerine yer verildi.

"TRUMP'LA İLİŞKİLERİ İYİ TUTMAK İÇİN..."

Amerikan basınına yansıyan ayrıntılara göre ise Trump'ın sanayi istihdamını ABD'de tutma vaadi bakımından önemli olan anlaşmanın sağlanmasında Indiana Valisi Pence büyük rol oynadı. Anlaşmayla sonuçlanan müzakerelerde şirkete yönelik vergi indirimleri ve teşviklerinin masada yer aldığı öngörülüyor. Ayrıca, Carrier'in çatı şirketi United Technologies'in anlaşmaya Trump yönetimiyle iyi ilişkiler kurmak amacıyla onay verdiği yorumları yapıldı. ABD'nin en büyük savunma şirketleri arasında yer alan United Technologies, her yıl federal hükümetle milyarlarca dolarlık ihaleler imzalıyor.

65 MİLYON DOLARLIK TASARRUF

Carrier, geçen şubat ayında Indianapolis'taki iki fabrikasını kapatarak, üretimi Meksika'ya taşıyacağını açıklamıştı. Fabrikalarda çalışan yaklaşık 1400 Amerikalının işini kaybetmesine yol açacak bu kararın şirkete yılda 65 milyon dolarlık tasarruf sağlayacağı bildirilmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)