taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
94.082
4,7910
5,6122
189,89
72,9900

Twitter üzerinden evlendiler - Video

ENSONHABER.com'un Sosyal Medya Editörü Cengizhan Çelik ve Candan Canik'in nikahı Twitter üzerinden kıyıldı.

02.09.2012 - 20:18..
Twitter üzerinden evlendiler - Video

Twitter üzerinden evlendiler - Video

Türkiye'de bir ilk..

ENSONHABER.com'un Sosyal Medya Editörü Cengizhan Çelik ve Candan Canik'in hayatlarını birleştirdikleri nikah Twitter üzerinden kıyıldı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!..

TWITTER ÜZERİNDEN EVLENDİLER

İŞTE DÜĞÜNDEN KARELER!..

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın kıydığı nikahta, çiftler ellerindeki iPad'ler ile Başkan Kara'nın sorduğu "Evlenmeyi kabul ediyor musunuz" sorusuna "Evet" yanıtını vererek Türkiye'de bir ilke imza attılar.

3 ÇOCUK HATIRLATMASI

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Twitter üzerinden nikahını kıydığı çifte Başbakan Erdoğan'ın 3 çocuk önerisini hatırlattı.

NİKAH ŞAHİDİ KALEMCİLER

Başkan Kara'nın kıydığı nikah, Twitter üzerinden kıyıldığı için Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşırken çiftin şahitliğini ise ENSONHABER.com Grup Başkanı Serkan Kalemciler yaptı.

İLK TWEET

Bugüne kadar Twitter'ı hiç kullanmayan gelin Candan Canik'in ilk tweeti de ''Evlenmeyi kabul ediyor musunuz?'' sorusu üzerine yazdığı ''Evet'' oldu.

DAMATTAN AÇIKLAMA

Nikah sonrası konuşan damat Cengizhan Çelik, ''Nikahımızı sosyal medyada kıyarak, nikahımızı güzelleştiren küçük bir sürpriz olsun istedik. Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştik, yoksa amacımız denildiği gibi takipçi kazanmak değil'' dedi.

DEFTERİ GELİNE VERDİ

Nikah sonrasında misafirlere seslenen Üsküdar Belediye Başkanı Kara, bu nikahla yüz binlerce kişiye ulaşıldığını ifade ederek, misafirlerden tweetleri ''retweet'' yapmalarını istedi. Kara, evlilik cüzdanını şahit Serkan Kalemciler'e teslim etti. Kalemciler de defteri gelin Candan Canik'e verdi.

Cengizhan Çelik ve Candan Canik, böylece Türkiye'de sosyal medya üzerinden evlenen ilk çift oldu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)