Haber: Adıyaman'da asker firarisi hırsızlıktan yakalandı

Bunlar artık yola gelmez. İdam da olmadığına göre, sınır dışı edilsinler. Ne halt ederlerse etsinler sonra.

Haber: Siirt'te zehirlenen köpek hayvan hastanesine kaldırıldı

Tebrikler. İnsanlık böyle bir şey. Korucular, "alt tarafı bir köpek" dememiş. Komutan, "hayvanla uğraşacak zaman yok" dememiş koşturmuşlar. Allah razı olsun.

Haber: Elazığ'da silahlı saldırı güvenlik kameralarına yansıdı

Bu gibilere gerekli ceza yok! İdam zaten olmaz. Bari sınırdışı edilsin. Mesela suriyeye gönderilsin.

Haber: Trump, Türkiye'yi bu kez askeri müdahale ile tehdit etti

Hiç karışma sarı kafa, sıra senin kafaya da gelir! Klavye delikanlısı falan demeyin. Müslüman Türk henüz sıkışmadı. Sıkışırsa dünya savaşı çıkar, Türkiye zararlı çıkar doğru. Lakin zararsız çıkan da olmaz!

Haber: Kız kardeşini intihar ettiren ağabey töreden yargılandı

Töre cinayeti deyince, serbest bırakacaklar sandım. Neyseki müebbet yemiş. İdam olsaydı keşke!

Haber: Canan Kaftancıoğlu harekata karşı

Bir evi haşerat basınca temizlik yapılır. Bunlarında haşerattan farkı yok. Haşeratın temizliğinden rahatsız olanlar, ya kendileri de haşerattır, ya da haşeratın kaynağıdır. Onlar da temizlenmeli. Devletimizin imkanlarından mahrum bırakılmalı.

Haber: Muğla'da yavru kediyi sahiplenen tavuk

"Yazlıkçıların sokağa bıraktığı kedilerin yavrularından biri galiba.” Burası çok önemli. Hayvan sahipleri de artık kayıt altına alınmalı. Sahipli veya sahipsiz bütün hayvanlara çip takılarak takip edilmeli. Sahipli hayvanlar, sokağa terk edildiği vakit, sahiplerine büyük cezalar olmalı. Sokak hayvanlarına da daha iyi yaşam koşulları sağlanmalı. Şimdi sakın, "insanlara baktık da, hayvanlar kaldı!" demeyin. Belkide insanlığın bu rezil hali, hayvanları rezil ettiğimiz içindir.

Haber: Sahte bordro ile hesabına 7 milyona yakın para aktardı

Bunu tek başına yapamaz, suç ortakları tespit edilmeli. Ceza da bir şey değil. Çaldığı paranın durumu ne olacak? Geri alınacak mı, bunun yanına kâr mı bırakılacak?

Haber: Eski kıyafetlerini giyip dilenecekti, polis yakaladı

Bunlara hapis cezası olsa boşa yer kaplarlar. 153 lira da, sanki vergi gibi kesiliyor. 1-2 sıfır eklensin ona, sonra bunların ayağına elektronik kelepçe takılsın, her gün karakola imza versinler. Devamlı gözetim altında olsunlar. Yoksa bunlar bitmez.

Haber: Van'da kaçak keklik avlayan avcıya 7 bin lira ceza

O hayvanların bir tanesinin ve doğaya faydasının yanında, 7 bin lira bedava. 3-5 katı olmalıydı. Ayrıca, avcılık tamamen yasaklanmalı. Doğa yok oluyor!

a