taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
112.122
4,0469
4,9948
174,88
73,7500

Uyuşturucu bağımlısı genç hayatını kaybetti

Antalya'da uyuşturucudan kurtulduktan sonra bağımlılıkla mücadele eden 25 yaşındaki Seçil Aşık, uyuşturucunun kurbanı oldu.

Haber Merkezi | 02.12.2016 - 09:08..

Defalarca ölümden dönen genç kız, 3 yıl önce polisin "Bir bağımlı bir hayat" projesi sayesinde uyuşturucudan kurtuldu.

UYUŞTURUCUDAN KURTULMUŞTU

Habertürk'ün haberine göre, Seçil Aşık, kendini uyuşturucuyla mücadeleye adadı. Yaşadıklarını yazdığı tiyatro oyunuyla bağımlı gençlere anlatıp "Beni örnek alın" diyordu. Ancak bir süre önce tekrar başladığı uyuşturucu genç kızın sonu oldu.

Uyuşturucu bağımlısı genç hayatını kaybetti

Uyuşturucu bağımlısı Seçil Aşık yaşadıklarını anlattı VİDEO ARŞİV

KOLUNDA İĞNE İZİ BULUNDU

Evinden "Dolaşmaya çıkıyorum" diyerek ayrılan Tansu Seçil Aşık, erkek arkadaşı İ.B. ile buluştu.Birlikte kullanılmayan boş bir binaya giden ikili, burada uyuşturucu madde kullandı. Özel bir hastaneye götürülen genç kız, sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Uyuşturucu bağımlısı genç hayatını kaybetti

''BENİ ÖRNEK ALIN'' DEMİŞTİ

Türkiye Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi'nin (TUBİM) "Bir bağımlı bir hayat" projesi kapsamında tedavi olan ve uyuşturucudan kurtulan Seçil Aşık, bağımlılıktan kurtulduktan sonra yaptıklarını ise şu şekilde anlatmıştı:

"Tedaviden sonra hayatımda çok şey değişti. Her gün TUBİM'e giderek madde bağımlısı gençlerle konuşuyorum. Onlara yaşadıklarımı anlatıp örnek olmaya çalışıyorum. Onların da bu illetten kurtulabileceğini söylüyorum. Beni görüp tedaviye başlayan gençler de oldu."

Uyuşturucu bağımlısı genç hayatını kaybetti

KİTABINI YAZAMADI

TUBİM etkinlikleri kapsamında tiyatro oyunu yazan ve kendi yazdığı ‘Hayattan kesitler' adlı oyunu sahneleyen Seçil Aşık, bir taraftan da yaşadıklarını yazarak hayatını kitap haline getirmeye çalışıyordu.

Uyuşturucu bağımlısı genç hayatını kaybetti

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)