taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
BIST 100
76.726
USD
2,9803
EURO
3,3541
ALTIN
128,36
PETR
47,3150

Üzerinden iki araç geçen adam bisiklete tövbe etti

Antalya'da geçtiğimiz ay tünelde 2 araç tarafından ezilen bisiklet sürücüsü Hür Derikesen, "Bisiklet sürmek en büyük korkum oldu" dedi.

İHA | 22.09.2016 - 17:34

1

Antalya’da yaşayan evli ve iki çocuk babası yat kaptanı Hür Derikesen, 21 Ağustos 2016 tarihinde kamplı bisiklet turunun ardından sabah saat 09.40 gibi evine doğru yola çıktığını anlattı.

"KAFAMA 28 DİKİŞ ATILDI"

Kemer- Antalya yolunun 18. kilometresindeki Orhan Büyükalp Tüneli’nden geçmek zorunda kaldığını söyleyen Derikesen, "Taşlar nedeniyle kaldırımdan gidemedim. Emniyet şeridine girdim, orası da tam bisikletin gidebileceği bir yoldu. Yanımdan çok hızlı araba geçti. ‘Ne kadar hızlı gidiyorlar’ dedim içimden. Kafamı hafif çevirdim, arkadan ışık geliyor. Biraz kenara yanaşayım derken sonrasında hiçbir şey hatırlamıyorum. O ara arabanın kafama aynası çarpmış. Kafama 28 dikiş atıldı. Yerde gözümü açıyorum, bisikletim paramparça. Tekrar kendimden geçiyorum. Arabalar yine vızır vızır geçmeye devam ediyor" dedi.

"KİMSE DURMADI"

Güvenlik kamerasından kazayı gören tünel görevlilerinin yanına geldiğini anlatan Derikesen, "Ambulansla hastaneye yetiştirmişler. Ama kazayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum. Kazandan 3 gün sonra güvenlik kameralarını incelemek ve bisikletimi almak için tünele gittik. Görüntülerde araçlar çok hızlı. En az 4 arabadan biri ayağımın üzerinden, diğerleri de bisikletin üzerinden geçiyor. Sürücülerin hiçbiri durmuyor" dedi.

Tünelde insanlık ölmüş dedirten kaza

"BANA ÇARPIYOR, YERDE KIVRANIYORUM AYNADAN BAKIP BASIP GİDİYOR"

Derikesen, sürücülerin durmamasını ise, “Şimdi ben bu adama durup yardım edersem suçlu olurum” mantığına bağladı. Kendisine çarpan sürücüde de aynı psikolojinin hakim olabileceğini söyleyen Derikesen, “Yapılmaması gereken bir şey. Sürücü bana çarpıyor, yerde kıvranıyorum. Arkasına şöyle aynadan bir bakıyor ve basıp gidiyor. Verilen ifadelerde, ’Ben tabelaya çarptım sandım, havalimanına müşterim vardı’ gibi şeyler söylenmiş. Bunlar bahane değil. İnsan şoför olmak önemli. İnsanlık ölmüş dedirten şey budur. Kimi görmüyor belki, kimi görüyor, duramıyor. Durulmaz ama emniyetli bir şekilde durabilirsin. Tünel görevlileri bana verilmiş sadakam olduğunu, daha önceki kazada engelli birinin yoldan kazındığını söylediler” diye konuştu.

VÜCUDUNDA KALICI HASAR OLUŞTU

Derikesen, ayağında özel üretilen bisiklet ayakkabısının olmasının büyük şans olduğunu, yoksa bugün sağ ayağını bilekten kaybetmiş olabileceğini aktardı. En büyük korkusunun artık bisiklete binmek olduğunu kaydeden Derikesen, “Kalıcı hasar var vücudumda. Sol tarafımdaki kaburgalarda sıkıntı var. Sağ ayağımın durumu çok kötü. Kafamda 28 dikişli yer iyileşti. Hiç kimse bisiklete kasksız binmesin. Benim üstümden birkaç araba geçti, ama sürücüsünün ziyaretime de gelmemesi çok acı bir olay” dedi.

Üzerinden iki araç geçen adam bisiklete tövbe etti

"BÖYLE KİŞİLERİN EHLİYETİ BİLE ELİNDEN ALINSIN"

Hukuki sürecin devam ettiğini, kendisine çarpan N.A.’dan şikayetçi olduğunu dile getiren Derikesen, "Hatta ağır cezada yargılanmasını istiyorum. Böyle kişilerin ehliyeti bile elinden alınsın. Diğer sürücüleri tespit etmek için çalışmalar devam ediyor" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)