taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0919
Euro
6.6125
Altın
1643.95
Borsa
116829.39
Gram Altın
322.019
Bitcoin
59550.93

12 öğrencisini otomobiline aldı, soruşturma başlatıldı

Karaman'da, 3'ü bagajda olmak üzere 12 öğrencisini, otomobiliyle tek seferde etkinlik kapsamındaki çalışma için stadyuma götüren beden eğitimi öğretmeni hakkında soruşturma açıldı.

DHA | 11.03.2019 - 13:51..
Whatsapp ile paylaş

Karaman'daki bir ortaokulda beden eğitimi öğretmeni olan Y.S., etkinlik kapsamındaki çalışma için stadyuma gidecek öğrencilerini, otomobiline bindirdi.

12 öğrencisini otomobiline aldı, soruşturma başlatıldı

GÜLÜCÜK EMOJİLİ PAYLAŞTI

İddiaya göre, Y.S., 3'ü bagajda olmak üzere 12 öğrencisini, otomobiliyle tek seferde çalışma için stadyuma götürdü. Öğretmen, tehlikeli yolculuğun fotoğrafını da Facebook'taki sayfasında, "Beden eğitim öğretmenlerinin arabası hep böyle" mesajı ve gülücük emojisiyle birlikte paylaştı.

TEPKİ YORUMLARINA "MECBURUZ" CEVABI

Fotoğrafa yorum yapanlardan bazıları, öğrencilerin can güvenliği açısından bu duruma tepki gösterirken; bazıları ise bu durumu 'öğretmenin fedakârlığı' diye nitelendirip takdir etti. Y.S., tepki yorumlarına, ''Doğru güvenlik yok hocam ama mecbur kalıyoruz." diye cevap verdi.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Karaman Valiliği, öğretmen Y.S. hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 2 okul müdürü ve 1 müfettişin inceleme yaptığı öğrenildi.

"ESPRİ OLSUN DİYE PAYLAŞTIM"

Öğretmen Y.S., soruşturma kapsamında verdiği savunmasında, öğrencileri iki seferde taşıdığını, fotoğrafı da espri amacıyla çekip, sosyal medyada paylaştığını söyledi. Emniyet Müdürlüğü'nün de Y.S. hakkında 'trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek' suçundan işlem başlatacağı belirtildi.

12 öğrencisini otomobiline aldı, soruşturma başlatıldı

12 öğrencisini otomobiline aldı, soruşturma başlatıldı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir