taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3555
6.07585
1216.345
93139.88
209.544

13 yaşında dünya birincisi olan piyanist

İzmir'de yaşayan 13 yaşındaki Kaan Turan, İtalya'da düzenlenen Uluslararası Tadini Müzik Yarışması'nda 11-13 yaş kategorisinde birinci oldu.

05.09.2017 - 10:40..

Yaşar Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, 6 yaşında başladığı piyano eğitimini üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi Müzik Akademisi'nde sürdüren Turan, İtalya'nın Bergamo kentinde düzenlenen ve 17 ülkeden 45 yarışmacının katıldığı Uluslararası Tadini Müzik Yarışması'na katıldığı duyuruldu.

13 yaşında dünya birincisi olan piyanist

HENÜZ 13 YAŞINDA

Yarışmada Fazıl Say'ın Kara Toprak, Chopin'in Küçük İhtilal Etüdü ve Mozart'ın La Minör Piyano Sonatı'nı seslendiren Kaan Turan, 11-13 yaş kategorisinde birincilik elde etti.

HEM MÜZİSYEN HEM CERRAH OLMAK İSTİYOR

Kaan Turan, Türk bestecinin eserini çalarak birinciliği elde etmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Fazıl Say'ın Kara Toprak eserini çaldım ve jürinin büyük beğenisini kazandı. Yarışma sonunda bu eseri bildiklerini ve çok beğendiklerini belirten birçok kişi oldu. Gelecek hedefimde ise hem dünya çapında bir müzisyen hem de eğitimimi tamamlayıp iyi bir beyin cerrahisi uzmanı olmak var."

13 yaşında dünya birincisi olan piyanist

KENDİ BESTELERİ DE VAR

Kaan'ın piyano eğitmeni Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Payam Gül Susanni ise öğrencisinin başarısıyla gururlandıklarını kaydetti.

Kaan Turan'ın kendi bestelerini de yapabildiğini aktaran Susanni, genç yeteneğin gelecekte Türkiye'yi dünya çapında temsil edecek bir sanatçı olacağına inandığını bildirdi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)