taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3816
6.1191
1220.88
91686.35
211.502

1,5 milyon öğrenciye eğitim imkanı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) üç tanesi açık ve uzaktan öğretim veren fakülteleri olmak üzere bu eğitim-öğretim yılında yaklaşık 1 milyon 500 bin öğrenciye öğretim imkanı sunacak.

AA | 19.08.2018 - 11:44..

Çin, Fransa, Hindistan, Endonezya, İran, Güney Kore, Güney Afrika, İspanya, Tayland, İngiltere’de bulunanlar ile 100 binin üzerinde öğrencisi olan ve mega olarak nitelendirilen 11 üniversite arasında yer alan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi, yüz binlerce kişiye uzaktan öğretim yoluyla yüksek öğrenim olanağı sağlıyor.

İKİ FARKLI ALANDA EĞİTİM

Bünyesinden Eskişehir Teknik Üniversitesi’ni (ESTÜ) çıkaran AÜ’nün Rektörü ve ESTÜ Rektör Vekili Prof.Dr. Naci Gündoğan, AÜ’nün Türkiye’nin en köklü ve en büyük üniversitelerinden biri olduğunu belirtere ,üniversitenin örgün ve açık öğretim olmak üzere iki farklı alanda eğitim verdiğini bildirdi.

1,5 milyon öğrenciye eğitim imkanı

"400 - 500 BİN ÖĞRENCİ GELEBİLİR"

Rektör Vekili Prof.Dr. Naci Gündoğan, "Bu yıl içinde de hedeflerimiz bu noktada. Muhtemelen 1 milyon 500 bine yakın öğrencimiz olacak. Yeni kayıtlarla da yaklaşık 450-500 bin öğrencinin gelmesini bekliyoruz. Açıköğretimde bir üniversite sınavıyla gelen öğrencilerimiz var, bir de ikinci üniversite kapsamında gelen öğrencilerimiz var. Son yıllarda ikinci üniversite kapsamında gelen, herhangi bir üniversitede örgün eğitim gören ya da mezun olmuş kişilerin kayıt yaptırdığı bölümlerimize ilginin çok fazla olduğunu görüyoruz. Yeni bölümlerimiz de açıldı. Özellikle yabancı dilde eğitim yapan İngilizce İşletme, İngilizce Uluslararası İlişkiler lisans programları ve Arapça İlahiyat ön lisans programı olmak üzere üç yeni bölümümüz var. Geçtiğimiz yıldan beri eğitim öğretim hizmeti sunan bu bölümlere de özellikle ikinci üniversite kapsamında yoğun bir ilginin olduğunu söyleyebiliriz." dedi.

1,5 milyon öğrenciye eğitim imkanı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir