taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.48175
6.1894
1202.192
92708.56
211.692

15 Temmuz gecesine dair İzmir'den yeni görüntüler

Darbe gecesi İzmir Valiliği'ni kuşatmak amacıyla şehir merkezine götürülmeye çalışılan 400 harp okulu öğrencisi polis ekiplerince durduruldu

AA | 23.08.2016 - 18:38..
15 Temmuz gecesine dair İzmir'den yeni görüntüler

Urla Polis Merkezi Amirliği ekipleri, 15 Temmuz'da Menteş kampından hareket eden bir grup askerin kent merkezine gitmeye çalıştığı yönünde bilgi aldı. Bunun üzerine bölgede önlem alan polis ekipleri, 400 harp okulu öğrencisinin bulunduğu askeri konvoyu İskele mevkisi önünde durdurdu.

ASKERİ KONVOYUN VALİLİĞE GİTMESİNE İZİN VERİLMEDİ

"Tatbikat" gerekçesiyle birliklerinden çıkarılan silahlı öğrencilerle, başlarındaki rütbeli subayın valiliği kuşatmaya çalıştığını öğrenen az sayıdaki polis, geçişi engellemek istedi. Yolu trafiğe kapatan polis ekipleri, askeri konvoyun valiliğe gitmesine izin vermedi.

DARBECİ ALBAY: TATBİKATA GİDİYORUZ

Aracından inen askerlerin başındaki albay, polislere "Tatbikata gidiyoruz" diyerek yolun açılmasını istedi. Görevli bir polis memuru ise kendilerinde böyle bir bilginin bulunmadığını söyledi.

15 Temmuz gecesine dair İzmir'den yeni görüntüler

"BİZİ BELİNDEKİ TABANCAYLA MI DURDURACAKSIN" DİYEN ALBAYA POLİSTEN TOKAT GİBİ CEVAP

Askeri öğrencilerin başındaki albay, komisere "Sen ne cesur çıktın komiser. Bizi belindeki o tabancayla mı durduracaksın" sözleri üzerine Komiser "Albayım, bizim ailede 3 şehit var, dördüncü ben olurum, önemli değil ama sizi buradan geçirtmem" dedi.

15 Temmuz gecesine dair İzmir'den yeni görüntüler

ASKERİ ARAÇLAR GERİ DÖNDÜ

Polisin kararlı tutumu üzerine harp okulu öğrencilerini taşıyan araçlar, Menteş kampına döndü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında darbenin Menteş kampı ayağını yönettiği iddiasıyla gözaltına alınan Kurmay Albay Enver Topal ile Kurmay Yarbay Akif Açıkgöz tutuklanmış, harp okulu öğrencilerine yönelik soruşturma başlatılmıştı.

15 Temmuz gecesine dair İzmir'den yeni görüntüler

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)