taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7298
6.3372
1467.27
106967.96
269.838
48338.67

Yaylada kaybolan 2 yaşındaki Deniz bebek bulundu

Karaman'da ailesi ile birlikte yaylada kaldıkları çadırın önünde oynarken aniden kaybolan 25 aylık bebek bulundu.

DHA | 27.08.2016 - 08:24..
Whatsapp ile paylaş

AFAD, Jandarma, Ulusal Medikal Arama Kurtarma ekipleri ve köylüler tarafından aranan küçük çocuktan halen haber alınamadı.

Yaylada kaybolan 2 yaşındaki Deniz bebek bulundu

Olay, merkeze bağlı Taşkale Köyü Söğütçük Mevkii'nde meydana geldi. Mustafa ve Durdane Yazıcı çifti küçükbaş hayvanlarını otlatmak için yaylada çadır kurdu. Çift, nohut tarlasına çalışmaya giderken küçük Deniz çadırda teyzesi Ayşe Gülçiçek ile kaldı. Öğle saatlerinde kendisinden 3 yaş büyük çocukla çadırın önünde oyun oynayan 2 yaşınrami Deniz Yazıcı ortadan kayboldu.

Yaylada kaybolan 2 yaşındaki Deniz bebek bulundu

KÖYLÜLER SEFERBER OLDU

Küçük Deniz'i çadırın önünde bulamayan ve aramaları sonuçsuz kalan teyze ablası ve eniştesine haber verdi. Aile üyeleri bir süre diğer köylülerle birlekte küçük Deniz Yazıcı'yı  aradı. Aile, aramalar sonuçsuz kalınca durumu jandarmaya bildirdi. Kısa sürede olay yerine jandarma, AFAD, UMKE ekipleri ile iz takip köpekleri geldi. Ekipler yaylada küçük Deniz'in gidebileceği yerleri tek tek aradı. Havanın kararmasıyla el fenerleri ile aramalara devam eden ekiplere köylülerde destek verdi. Torununun kaybolduğunu öğrenir öğrenmez arama çalışmalarına katılmak üzere yaylaya gelen babaanne Ayşe Yazıcı, şöyle dedi:

"Oğlum Mustafa ile gelinim Durdane Yazıcı, nohut tarlasına çalışmaya giderken çocukları Deniz’i teyzesinin yanına bırakmış. Teyzesi koyun sağarken, oyun oynamakta olan çocuk bir anda ortadan kaybolmuş. Bizlere haber verildi ve buraya geldik. Çocuğu öğleden bu yana arıyoruz ve bulamadık."

Yaylada kaybolan 2 yaşındaki Deniz bebek bulundu

Arama çalışmaları sonucunda küçük Deniz'e ulaşılamazken, havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi. Ekiplerin bu sabah tekrar arama çalışmalarına başlayacağı belirtildi.

Yaylada kaybolan 2 yaşındaki Deniz bebek bulundu

Yaylada kaybolan 2 yaşındaki Deniz bebek bulundu

KÜÇÜK DENİZ’DEN SEVİNDİRİCİ HABER

Ailesi ile birlikte yaylada kaldıkları çadırın önünde oynarken kaybolan 25 aylık Deniz Yazıcı’nın bulunması için dün gece ara verilen arama çalışmalarına sabahın erken saatlerinde yeniden başlandı. Dağlık ve ağaçlık arazide AFAD, Jandarma, Ulusal Medikal Arama Kurtarma (UMKE) ekipleri ve köylüler tarafından yapılan aramalar sonucu Deniz Yazıcı kaybolduktan 17 saat sonra bir ağaca yaslanmış ağlarken bulundu.

Kaybolduğu yerden 5 kilometre uzaklıkta bulunan küçük çocuk, ambulansla Karaman Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaylada kaybolan 2 yaşındaki Deniz bebek bulundu

SAĞLIK DURUMU İYİ

Dün saat 14.00 sıralarında kaybolan ve 17 saat sonra bulunan küçük Deniz’in sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Fatih Duran, şöyle dedi:

"Yaklaşık 16 saat dışarıda kalmış. Kaybolduğu süre içerisinde vücudunda sıvı kaybı oluşmuş. Hayati bir tehlikesi yok. Tahlil sonuçlarına göre hastamızı takip edeceğiz. 24 saat gözlem altında tuttuktan sonra taburcu ederiz."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir