taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

2B taşınmazlarının satış rekoru Antalya'da

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, en fazla 2B taşınmazı satışının Antalya ilinde gerçekleştiğini bildirdi.


Whatsapp ile paylaş

2B taşınmazlarının satış rekoru Antalya'da

lklş

2B Orman arazilerinin satışına ilişkin en son bilgiler Maliye bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklarken, en fazla 2b taşınmazının satışının Antalya ilinde gerçekleştiğini bildirdi.

VATANDAŞLAR KAZANÇLI

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B orman arazileri taşınmazlarına ilişkin en fazla Antalya, Balıkesir, İstanbul, Mersin, Muğla ve Sakarya'da bulunduğunu ifadelerini kullandı. Bu illerdeki satışın yüzde 90'ının bittiğini anlatan Şimşek, en fazla satışın ise Antalya'da yapıldığını ifade etti. Uygulama sayesinde yılların kronik sorununun çözüldüğünü dile getiren Şimşek, vatandaşların bu işten kazançlı çıktığını ifade etti.

İADE İŞLEMLERİ HIZLANDIRILACAK

Orman sınırları dışına çıkarıldığı için tapuları iptal edilenlere, taşınmazların bedelsiz devredilmesine ilişkin 65 bin civarında başvuru yapıldığını anlatan Şimşek, bunlardan yaklaşık 30 bininin sonuçlandırıldığını kaydetti.

Bakan Mehmet Şimşek açıklamasında, 2B orman arazilerinin satış işlemlerinin büyük bir oranda gerçekleştirildiği için, iade işlemlerinin sonuçlandırılmasına hız vereceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir