Euro
15.3210
0.52%
Dolar
13.5640
0.65%
Altın
798.5540
-0.32%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
524.662
3.13%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  10 metrelik yükseklikten düşen araçtan yaralı kurtuldular

  Ankara'da yaklaşık 10 metrelik park inşaatı duvarından aşağı düşen araçta bulunan iki kişi yaralı kurtuldu.
  • 31.08.2012 - 04:49
  10 metrelik yükseklikten düşen araçtan yaralı kurtuldular

  10 metrelik yükseklikten düşen araçtan yaralı kurtuldular #1

  Yaralılardan biri kendi imkanı ile araçtan çıkarken diğer yaralı aracın içinde sıkıştı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çıkarttığı yaralıyı sağlık ekipleri hastaneye kaldırdı.

  Kaza Ankara'nın Mamak İlçesi Çağlayan Mahallesi 297. Sokak'ta yaşandı. Umut İlker ve İnan Bolatbaş'ın içinde bulunduğu 06 ET 9498 plakalı araç sokağın karanlık olması ve hiçbir uyarıcı işaret ve önlem alınmayan park inşaatının duvarından yaklaşık 10 metre aşağı düştü. Düşen araç ters döndü. Araç içindeki şahıslardan biri kendi imkanları ile araçtan dışarı çıkarken bir şahıs araç içinde sıkıştı. Olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu sıkıştığı yerden çıkartılan yaralı şahıs olay yerindeki sağlık ekipleri ve itfaiye ekipleri tarafından ambulansa taşındı. Yaralılar Ankara İbn-i Sina Hastane'sine götürülürken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

  POLİS YARALILARDAN ÇOK VATANDAŞLA UĞRAŞTI

  Kazayı duyan mahalle sakinleri olay yerine akın etti. Onlarca kişi kazanın olduğu yerde kaza kırım çalışmalarını izledi. Vatandaşlar zaman zaman yapılan çalışmaları da engelledi. Öyle ki sıkıştığı yerden kurtarılan yaralının ambulansa taşınması sırasında meraklı vatandaşlar yaralıyı görmek için polis ve sağlık ekiplerine engel oldu. Yaralının ambulansa binmesiyle birlikte de vatandaşlar ambulansın yan kapısından yaralıyı görmek için adeta sıraya girdi. Polis ekiplerinin sık sık uyarılar yapmasına rağmen uyarılara aldırmayan mahalle sakinleri olay yeri şeridini de kaldırıp olay yerine girdi.


  Görüş Bildir