Petrol
109.23
0.12%
Euro
17.6937
-0.75%
Dolar
16.7167
-0.99%
Altın
988.6
-0.35%
Borsa
2535
-0.75%
Bitcoin
359.849
-0.82%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  13 aylık bebek ölmeden önce babasının tacizine uğradı

  İngiltere'de bir yargıç, 13 aylık bir kız çocuğunun ani ölümünden önce babasının tacizine uğradığı kanısına vardı.
  • Ajanslar
  • 20.01.2016 - 08:46
  13 aylık bebek ölmeden önce babasının tacizine uğradı

  Poppi Worthington adındaki küçük kız, 2012 yılının Aralık ayında Cumbria bölgesinin Barrow kentindeki evinde ağır yaralı bulunmuş ve hastaneye götürüldüğünde öldüğü ilan edilmişti. Daha sonra yapılan adli tıp incelemesi sadece yedi dakika sürdü ve ölüm nedeninin belirsiz olduğu sonucuna varıldı.

  13 aylık bebek ölmeden önce babasının tacizine uğradı #1

  BABA SERBEST BIRAKILMIŞTI

  Hastaneye götürüldüğünde ve yapılan otopside Poppi'nin sağ dizinin altında daha önce meydana gelen bir kırık ve bedeninde vahim yaralar olduğu belirlenmişti. 47 yaşındaki baba Paul Worthington cinsel taciz kuşkusuyla gözaltına alınarak sorgulanmış, ancak serbest bırakılmıştı.

  ÜÇ YIL SONRA AÇIKLANDI

  Poppi'nin ölümüyle ilgili soruşturmanın ayrıntıları, basın, polis, çocuk bakım kurumları, bebeğin babası ve mahkemeler arasında uzun süredir devam eden yasal mücadele sonunda olaydan ancak üç yıl sonra açıklanabildi. İngiltere'de o günden bu yana Poppi Worthington'un babasının tecavüzüne uğrayıp uğramadığı konusunda tartışmalar yaşanıyor.

  Ailenin diğer çocuklarının koruma altına alınması gerekip gerekmediğinin belirlenmesi amacıyla yürütülen soruşturmalarda konu tekrar gündeme geldi. 2014'te yürütülen soruşturmada Yüksek Mahkeme yargıcı Peter Jackson, babasının Poppi'ye cinsel tacizde bulunduğu kanısını kayda geçirdi. Üç tıbbi uzman geçen ay verdikleri ifadede, Poppi'nin ölümünden sonra yapılan ilk incelemede cinsel taciz belirtileri bulduğunu söyleyen İçişleri Bakanlığı uzmanına katılmadıklarını söylediler.

  13 aylık bebek ölmeden önce babasının tacizine uğradı #2

  BABA İDDİALARI REDDETTİ

  Yargıç Jackson ise, kısa bir süre önce sonuçlanan ikinci soruşturmada daha önce vardığı kanıyı değiştirecek bir bulguya rastlamadıklarını belirterek, kararını aynen tekrarladı. Jackson, "bütün belirtiler dışarıdan yapılan bir saldırı travmasına işaret ediyor" dedi. Paul Worthington ise, kızına saldırıda bulunduğunu reddediyor ve iyi bir baba olduğunu söylüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir