Euro
11.1396
0.02%
Dolar
9.5859
0.01%
Altın
557.32
0.07%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
603.521
1.52%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C

  13 kız çocuğunu taciz eden adama indirim yapılmadı

  Antalya'da 13 kız çocuğuna tacizde bulunduğu iddiasıyla 45 yıl hapse mahkum olan Mehmet Elibol, cezayı duyunca Antalya'dan Burdur'a yürüdü.
  • 11.06.2015 - 11:27
  13 kız çocuğunu taciz eden adama indirim yapılmadı

  13 kız çocuğunu taciz eden adama indirim yapılmadı #1

  Kepez ilçesi Sütçüler Mahallesi’ndeki ortaokul öğrencilerini geçen yıl okul çıkışlarında adres sorma gibi bahanelerle yanına çağırıp cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Mehmet Elibol, şikayet üzerine gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen Elibol, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Mağdurlardan 12 yaşındaki E.Ç., Çocuk İzlem Merkezi’nde uzman nezaretinde verdiği ifadesinde, 23 Mayıs 2014 tarihinde okuldan eve gelip üstünü değiştirip oynamak için dışarı çıktığını belirterek şunları anlattı:

  "BELİME DOKUNDU, SARILDI"

  "Saat 15.00 sıralarında top oynuyorduk. Uzaktan elektrikli bisikletle bir adam yanımıza geldi. Adam bize ’Sütçüler yolu ne tarafta’ diye sordu. Yanımda kardeşim vardı, o kaçtı. Benim yanıma yaklaşıp ’Korkma ben sana zarar vermem, gel seni öpeyim’ dedi. Yanaklarımdan öptü. Belime dokundu. Kollarımı sıktı. Bana sarıldı. Ben kaçmaya çalışırken, kendisine ’sapık’ dedim. Adam bisikletine binip gitti."

  DİĞER 12 KIZ DA BENZER İFADELER VERDİ

  Bu kişinin daha sonra komşuların kızına ve okuldan başka kızlara da benzer şeyler yaptığını kaydeden E.Ç., durumu ailesine ve okul müdürüne anlatınca olayın polise bildirildiğini söyledi. E.Ç. gibi cinsel saldırıya uğrayan 12 kız da benzer ifadeler verdi.

  CEZASINDA İNDİRİM YAPILMADI

  Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan Elibol, her bir çocuğa cinsel istismar suçundan 3’er yıl 6’şar ay hapse mahkum edildi. Toplam 45 yıl 6 ay hapse mahkum edilen Mehmet Elibol’un cezasında indirim de yapılmadı. Benzer suçtan Burdur Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2008 yılında 3 yıl 9 ay hapse mahkum olduğu da ortaya çıkan Mehmet Elibol’un yakalanmasına karar verildi.

  HAYVAN OTLATIRKEN YAKALANDI

  Hakkındaki yakalama kararını öğrenen Mehmet Elibol’un, akrabalarının bulunduğu Burdur’un Bucak ilçesi Kocaaliler beldesine gitmiş olabileceği ihtimali üzerine jandarma harekete geçti. Kocaaliler Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Mehmet Elibol’u arazide hayvan otlatırken yakaladı. Hakkında yakalama kararı olduğunu bilmediğini öne süren Mehmet Elibol, "Hiçbir yere kaçmadım. Halamı ziyarete geldim" dedi.

  ANTALYA'DAN BURDUR'A 4 GÜN YÜRÜDÜ

  Elibol, Antalya’dan yürüyerek 4 günde Kocaaliler’e geldiğini de belirtti. Jandarma tarafından önce Bucak’a getirilen Mehmet Elibol, ardından Antalya’ya gönderildi. Hakkında 45 yıl 6 ay hapis cezası verilen Mehmet Elibol, tutuklandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir