Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  16'sında evlendirilen genç kız öyle şeyler yaşadı ki..

  16'sında evlendirilen genç kız öyle şeyler yaşadı ki..

  Çocuk geline yapmadıkları işkence kalmadı. Sonunda da döve döve delirttiler!
  • 21.07.2012 - 14:10

  16 sında evlendirilen genç kız öyle şeyler yaşadı ki.. #1

  Ağrı'nın Hamur İlçesi'nde yaşayan Melek Levent (24), Ali Karaaslan ile evlendirildiğinde 16 yaşındaydı. İşkence dolu hayatı evliliğin ilk günlerinde başladı. Kocasından, kayınpederi Kutbettin Karaaslan'dan ve kayınvalidesinden gördüğü psikolojik ve fiziki şiddet her geçen gün arttı.

  -30 DERECE SOĞUKTA DIŞARI ATTILAR

  Melek Karaaslan, henüz 18 yaşına girmeden hamile kaldı. Ancak hamileliğinin son günlerinde, kocası ve ailesi onu Ağrı'nın -30 derece soğuğunda dışarı attı. O gece sokakta tek başına kar altında ölü bir bebek doğurdu. Ölü bebeğini sağ sanarak kucağına alıp kocasının evine geri döndü. Döndüğü evde bu kez ölü doğum yaptığı için daha fazla şiddet yaşamaya başladı.

  AKIL SAĞLIĞINI YİTİRMEYE BAŞLADI

  Hem bebeğinin ölü doğması hem evde yaşadığı şiddetin giderek artması, akıl sağlığını giderek yitirmesine neden oldu. Kızlarının yaşadıklarından haberdar olan Levent ailesi, onu alıp hastaneye yatırdı ve tedavi olmasını sağladı. Ancak aile büyüklerinin araya girmesiyle Melek Karaaslan kocasının evine geri dönmek zorunda kaldı, ne de olsa kadının yeri kocasının yanıydı. Ama eve geri dönmek de sorunları çözmedi.

  BABASI POLİSE BAŞVURDU

  Melek Karaaslan'ın babası en son altı ay önce kızını alıp kendi evine götürdü. Fakat daha sonra kocasının evine gitmek zorunda kalan kızından aylarca haber alamadı, kızını görme çabaları sonuç vermedi. Bunun üzerine baba Levent, polise haber vererek kızının hayatından endişe ettiğini bildirdi.

  TUVALETE BAĞLAMIŞLAR

  Karaaslan ailesinin Hamur'daki evine baskın yapan polislerin gördüğü manzara korkunçtu: Tuvalete oturmuş pozisyonda bağlanmış ve açlıktan ölmek üzereydi.

  70 KİLODAN 40 KİLOYA DÜŞTÜ

  Üstünde giysi niyetine sadece beyaz bir bez sarılıydı. Bundan altı ay önce neredeyse 70 kilo civarında olan Melek Karaaslan neredeyse bir çocuk cüssesindeydi, tam 30 kilo vermiş ve 40 kiloya düşmüştü.

  VÜCUDUNUN HER YERİ KİREÇLENDİ, HAREKET EDEMİYOR

  Sürekli oturmaktan vücudunun her yeri kireçlenmişti. Kollarını hareket ettiremiyordu. Üstelik vücudunun pek çok yerinde oluşan yaralar kurtlanmıştı. Bu haldeyken kafasına aldığı darbelerden akıl sağlığını tamamıyla kaybetmişti.

  ÖLENE KADAR YATALAK KALACAK

  Melek Karaaslan, artık yatalak bir şekilde Ağrı Devlet Hastanesi'nin İntaniye Servisi'nde yatıyor. Sağlık Kurulu tarafından verilen ön raporda, hiç düzelmeyeceği ve ömrünün sonuna kadar yatalak kalacağı belirtildi.

  Ailesi, sağlığı bu derece bozulmuş yatalak kızlarına bakamayacaklarını beyan edince, sosyal hizmet uzmanları bir rapor tutarak tedavisinden sonra yaşlı ve özürlü bakım merkezine yerleştirilmesini istedi.

  BABASI ŞİKAYETÇİ OLACAK

  Levent ailesi, kızlarını bu hale getiren Karaaslan ailesinden şikayetçi olacaklarını belirtirken şunları söyledi: "Kız dışarıda doğum yaptı ve bebeği ölü doğdu. Ölü bebeğini kucağında görünce akli dengesini kaybetti. Kızımı almak istedim vermediler. Ben de polislerden yardım istedim. Emniyet sayesinde kızımı alıp, hastahaneye getirdim. Kızım akli dengesini kaybetmiş, konuşamıyor. Bu yüzden şikayetçi olduğunu söylemiyor. Ama ben karşı taraftan şikayetçi olacağım."

  VALİ OLAYA EL KOYDU

  Melek Karaaslan'ın haberinin Sabah'ta yayınlanmasından sonra, Ağrı Valisi Ali Yerlikaya olaya el koydu. Yerlikaya, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nden acil bir rapor isteyerek, Karaaslan'ın yaşadıklarının takipçisi olacaklarını söyledi.

  Yerlikaya'nın yasal işlemlerin başlatılması için gerekli talimatları verdiği öğrenildi. 

  MELEK ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

  Sabah'ın haberinden sonra olaya el koyan Ağrı Valisi Ali Yerlikaya'nın talimatıyla Ağrı Devlet Hastanesi yetkilileri, Melek Karaaslan'ı Ankara Dışkapı Hastanesi'ne sevk etti. Melek Karaaslan helikopter ile Ankara'ya gönderildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir