Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
586.209
-0.45%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  1800 kadının erotik görüntülerini kaydeden adam yakalandı

  Kocaeli’de, bilgisayardan kameralı sohbet ettiği kadınların görüntülerini kaydedip daha sonra şantaj yapan bir kişi gözaltına alındı.
  • 11.06.2015 - 12:21
  1800 kadının erotik görüntülerini kaydeden adam yakalandı

  1800 kadının erotik görüntülerini kaydeden adam yakalandı #1

  Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, bazı kişilerin E.Ç. adlı şahsın kendisini modellik ajansı sahibi olarak tanıtıp sohbet ettikten sonra görüntülerini çektiği, daha sonra da bunlarla şantaj yaptığı konusunda ihbarlar alınmaya başlandığını açıkladı.

  Son olarak Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne, Romanya vatandaşı genç bir kadının yaptığı şikayet iletildi.

  GÖRÜNTÜLERİ İNTERNETTE YAYDI

  Romanyalı kadının yine bu kişi tarafından internet üzerinden yapılan yazışmalar sırasında erotik görüntülerinin kaydedildiği, bu görüntülerin E.Ç. tarafından internet ortamında yayıldığı, Romanyalı kadının itirazlarına rağmen tehdit edildiği, yeniden kamera karşısına geçip soyunmasını istediği ve şantaj yapıldığı belirtildi.

  KENDİNİ AJANS SAHİBİ OLARAK TANITTI

  Kocaeli Siber Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Gölcük ilçesinde oturduğu belirlenen ve üniversite mezunu olduğu anlaşılan şüpheli E.Ç.’yi yakaladı. Şüpheli ifadesinde, iş bulamaması nedeniyle internet ortamında yaptığı araştırmalarda Taylant’da web cam görüntülerinin kaydedilerek para kazanıldığını öğrendiğini belirterek bu yolu denediğini itiraf etti.

  İnternette bulunan sosyal medya hesaplarını inceleyerek özellikle yabancı kadınlarla iletişime geçtiğini söyleyen E.Ç., değişik takma isimler kullanarak kadınlara kendini modellik ajansı sahibi olarak tanıttığını, kameralı sohbetleri yaklaşık 3 yıldır kayıt altına aldığını anlattı. Şüpheli E.Ç.'nin evinde yapılan aramada el konulan bilgisayar ve diğer dijital materyallerin incelemesinde yaklaşık 1800 kamera kayıt görüntüsü olduğu tesbit etildi. Bu videolarda yer alan bilgiler doğrultusunda mağdur kişilerin bulunmasına yönelik çalışma başlatıldı. Soruşturma sürdürülüyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir