Euro
9.6554
-0.18%
Dolar
8.0664
0.11%
Altın
460.83
0.1%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
464.148
-6.08%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C
  4 kişiyi öldürdü sırada başkaları da vardı

  4 kişiyi öldürdü sırada başkaları da vardı

  İstanbul'da önceki gün sırayla 4 kişiyi öldüren Deniz Ş. yakalanmasaydı can almaya devam edecekti.
  • 23.08.2013 - 08:54

  4 kişiyi öldürdü sırada başkaları da vardı #1

  İstanbul'da peşi sıra işlenen cinayetler zincirinin ilk halkası önceki gün 15.30'da Yedikule Surdibi'nde gerçekleşti. İhbar üzerine Mermerkule Sokak'a gelen polis Songül Polat'ı direksiyon başında cansız buldu. Özel bir hastanede doğum fotoğrafçısı olarak çalışan 37 yaşındaki Songül Polat kafasından tek kurşunla vurulmuştu. Bu cinayetten bir saat sonra bu kez bir kilometre ötedeki Fatih Seyit Ömer Mahallesi'ndeki Dokurhan Han'da Aziz Caner Emre tek kurşunla başından vurularak öldürüldü. Saat 19.00 sıralarında ise bu kez Yaşar Deli (39) isimli bir şahıs Fatih Kocamustafa Paşa Meydanı'nda satırlı saldırıya uğradı. Yaşar Deli hastanede öldü.

  CİNAYETLERİN BAĞLANTISI ÇÖZÜLDÜ

  Cinayet Bürosu Dedektifleri ve Fatih Asayiş Bürosu ekipleri 3.5 saat içinde işlenen 3 cinayet arasındaki bağlantı ihtimalini araştırdı. Cinayetlerden bir gün önce Antalya'da 61 yaşındaki M.G.'nin, üvey evladı Deniz Ş. tarafından dövülüp komaya sokulduğu öğrenildi. İddiaya göre Deniz Ş. dayağın ardından "Şimdi İstanbul'a gidiyorum. Yarım kalan hesaplarımı göreceğim" diyerek tehditler savurmuştu.

  4 kişiyi öldürdü sırada başkaları da vardı #2

  "ONUN KALEMİNİ KIRDIM"

  Antalya'da üvey babasını komaya sokan Deniz Ş., aracının içinde infaz edilen Songül Polat'ın ağabeyiydi. İddiaya göre Deniz Ş. kız kardeşi için "Görüştüğü kişileri beğenmiyorum. Onun kalemini kırdım" diyordu. Bu bağlantıyı deşifre eden polis Songül Polat cinayeti zanlısı olarak Deniz Ş.'yi aramaya koyuldu. Uyuşturucu ticaretinden sabıkalı Deniz Ş. yılbaşında silahla yaralamadan dolayı cezaevine girmiş ancak tahliye olmuştu. Deniz Ş. cezaevindeyken, arkadaşı Levent Korkut öldürülmüştü. Deniz Ş.'nin arkadaşının öldürülmesinden sorumlu tuttuğu ve intikam yemini ettiği Aziz Caner Emre'yi kız kardeşi Songül Polat'ı öldürdükten hemen sonra tek kurşunla öldürdüğü anlaşıldı.

  "ÖLDÜRECEĞİM KİŞİLERİN LİSTESİ KABARIK"

  Deniz Ş.'in bir arkadaşı daha geçtiğimiz yıllarda uğradığı satırlı saldırı sonucu can verdi. Deniz Ş. bu cinayetten Yaşar Deli ve aşiretini sorumlu tuttu. İntikam planını 21 Ağustos günü saat 19.00 sıralarında sahneye koyan Deniz Ş. ilk iki cinayetini tabancayla işlemesine rağmen bu kez satır temin etti. Deniz Ş. Yaşar Deli'yi satırla öldürdü. Deniz Ş.'nin cinayetlerden sonra kendisini görenlere "Öldüreceğim kişilerin listesi çok kabarık. Bu gece bana sabah olmayacak" dediği öğrenildi.

  7 KİŞİ POLİSE SIĞINDI

  deniz Ş'nin yakalanmasa öldürmeye çalışacağı 7 kişi, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sığındı. İsmi açıklanmayan bu kişilerden bazıları dün seri katil yakalanana kadar polis merkezinde geçirdi. Özel ekip kurularak aranan Deniz Ş. dün saat 13.30 sıralarında yine Fatih Silivrikapı'da saklandığı bir otoparkta yakalandı.

  3 CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

  Polisin Şahin'in izini sürdüğü sırada, dün saat 12.30'da Esenyurt'ta bir cinayet daha işlenmişti. Harun Koçalı (32) aracını park alanından çıkartırken kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü. Koçalı'nın dolandırıcılık ve uyuşturucu madde kullanmak suçlarından çok sayıda sabıkası olduğu belirlendi. Deniz Ş., işlediği 3 cinayetle ilgili sorgusunda Koçak'ı da kendisinin öldürdüğünü itiraf etti. Şahin, Koçak'la aralarında uyuşturucu parası anlaşmazlığı olduğunu söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir