Euro
10.4212
1.09%
Dolar
8.8795
1.34%
Altın
499.27
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.200
-2.52%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C

  6 yaşındaki çocuğun kafasına makas saplandı

  Kafatasına makas saplanan 6 yaşındaki Taner, başına saplı makasla hastaneye kaldırıldı.
  • 21.06.2016 - 10:50
  6 yaşındaki çocuğun kafasına makas saplandı

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde kardeşiyle oyun oynayan 6 yaşındaki çocuğun başına makas saplandı. Küçük Taner, başına saplı makasla hastaneye kaldırıldı.

  Ailesi tarafından kafasına makas saplanmış halde Tatvan Devlet Hastanesi'ne getirilen 6 yaşındaki Taner Manay isimli çocuk, Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cengiz Atış tarafından ameliyata alındı.

  6 yaşındaki çocuğun kafasına makas saplandı #1

  MAKAS ÇIKARMA OPERASYONU 1,5 SAAT SÜRDÜ

  Yapılan başarılı ameliyatla makas çocuğun başından çıkarıldı. Kemik yapıyı tam kat olarak delip kafatasına saplanan makası çıkartma ameliyatının 1,5 saat sürdüğünü kaydeden Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cengiz Atış, ameliyat sonrası hastanın genel sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

  Hasta takibinin bir hafta süreceğini belirten Atış, şöyle konuştu:

  "Taner Manay isimli 6 yaşındaki çocuk, başının sağ kısmında bir makasın dik bir şekilde kafasına saplanmış olarak bize getirildi. Muayenesi yapıldı. Yapılan tomografi ve direk grafiklerde makasın kemik tabakayı tam kat olarak geçtiğini tespit ettik ve ameliyata aldık. Beyinde herhangi bir zedelenme yoktu. Sadece kemik yapıda bir delinme vardı. Yaklaşık 1,5 saat süren ameliyat başarılı geçti. Beyin zarına kadar uzanan yabancı cisimden dolayı oluşabilecek mikrop veya enfeksiyonlara karşı önlem amaçlı olarak hastayı bir hafta süreyle takibe aldık. Genel sağlık durumu şu an iyi, günlük ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve hastanemizde takibi devam ediyor."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir