Euro
9.3677
0.34%
Dolar
7.83
0.06%
Altın
448.81
0.4%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
151.582
5.01%
8ºC
İstanbul
Sağanak yağış 8 C

  6 yıldır kayıp olan iki kızın kemikleri bulundu

  Tekirdağ'da iki arkadaş 'Üniversite sınavına gidiyoruz' deyip evden ayrılmış, bir daha haber alınamamıştı.
  • 29.10.2013 - 13:17
  6 yıldır kayıp olan iki kızın kemikleri bulundu

  6 yıldır kayıp olan iki kızın kemikleri bulundu #1

  Edinilen bilgiye göre 2007'de 19 yaşında olan Meral Yapıcı annesi ile birlikte Şarköy ilçesindeki evlerinden üniversite sınavına gitmek için Tekirdağ'da oturan anneannelerinin yanına geldi. Sınavdan önce kız arkadaşı Nefise Kıran (17) ile buluşup eğlendi. Ancak o günden sonra iki kızdan da haber alınamadı. Kızların aileleri polise kayıp ilanı verdi.

  POLİS ERKEK ARKADAŞLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

  Kızların cinayet kurbanı olduğunu düşünen Tekirdağ Emniyeti Asayiş Şube dedektifleri, kayıp kızlar dosyasını tozlu raflardan indirdi. Kızların ailelerinin yeniden ifadelerini alan polisler, kızların kullandığını cep telefonlarına ulaştı. Fakat telefonların kızların kaybolmasından bir ay önce kapandığını belirledi. Kızların 2007 yılında sıklıkla konutluğu telefon numaralarının peşine düşen dedektifler, 2 kızın erkek arkadaşına ulaştı. İncelemeyi derinleştiren polis ekiplerin 2 kızın erkek arkadaşları üzerine kayıtlı numaraları kullandığını belirledi.

  SİNYALİN EN SON VERİLDİĞİ YER

  Numaraların 14 Haziran 2007 tarihinde Tekirdağ Beyazköy mevkiinde sinyalinin kesildiğini belirleyen ekipler bu bölgede aramalarını yoğunlaştırdı. Sinyalin en son kesildiği yerin Meral Yapıcı'nın dedesine ait bir bağ evi olduğunu belirleyen polis ekipleri kepçeyle deniz kenarında ve bağevinin çevresinde arama yaptı.

  KEMİK PARÇALARI BULUNDU

  Kepçe ve dalgıçlar tarafından yapılan aramalar sonucunda ise 2 kıza ait kemik parçaları bağ evinin önünde bulunan iskelede gömülü olarak bulundu. Adli tıpta yapılan DNA incelemesinde kemiklerin kızlara ait olduğu kaydedildi. Çene ve kaval kemiğine ulaşılan kızların diğer parçalarının bulunması için polis geniş çaplı çalışma başlattı.

  KAN İZLERİ

  Bağevinin duvarlarında kan izlerinin olduğunu belirleyen polis ekipleri, kızların evde öldürüldükten sonra iskeleye gömüldüğünü düşünüyor.

  'KIZIM BELKİ YAŞIYORDUR'

  Gözyaşları içinde armaları izleyen Meral Yapıcı'nın babası Metin Yapıcı, 'Kızım sınava diye evden ayrıldı. Bir daha haber alamadık. Polis ekipleri babama ait evde arama yapıyor. Çene kemiği bulundu. Ama ben hala umudumu yitirmedim. Kızım belki yaşıyordur.' dedi

  İSKELEYE BETONLA GÖMMÜŞLER

  Kızların bağevinde öldürüldükten sonra iskeleye betonla gömüldüğü saptandı. Cinayet zanlısını belirlemek için çalışma başlatan polis, kızların öldüğü tarihte baz istasyonuna yansıyan cep telefonları sahiplerini araştırmaya başladı. Kızların erkek arkadaşlarının da ifadesine başvuran polislerin, zanlıyı belirleme çalışması sürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir