Euro
10.7796
0.27%
Dolar
9.2308
0.21%
Altın
528.12
0.06%
Borsa
1.433
0.21%
Bitcoin
598.311
0.22%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  9 ay önce kaybolan cesetler foseptik çukurundan çıktı

  İstanbul'da 9 ay önce ortadan kaybolan 2 kişinin cesedi, bir işyerinin foseptik çukurunda bulundu.
  • 29.01.2015 - 17:58
  9 ay önce kaybolan cesetler foseptik çukurundan çıktı

  9 ay önce kaybolan cesetler foseptik çukurundan çıktı #1

  Esenyurt’ta 14 Nisan 2014 tarihinde öldürülün Ayhan E. ile Ferit D.’nin katil zanlıları, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kayıp Şahıslar Büro Amirliği (KŞB) tarafından 9 ay sonra ortaya çıkarıldı.

  Bıçaklanarak öldürüldükten sonra kendi iş yerinin foseptik çukuruna gömülen Ayhan E. ile arkadaşı olan Ferit D.’nin cinayet zanlılarının, Ceyhun ve Erhun O. kardeşler olduğu ortaya çıktı.

  CESETLER, İŞYERİNİN BODRUM KATINA GÖMÜLDÜ 

  İddiaya göre, KŞB Büronun soruşturması sonucu ortaya çıkan olayla ilgili olarak, öldürülen iş yeri sahibi Ayhan E.’nin, cinayeti işledikleri ileri sürülen Ceyhun ile Erhun O.’nun eski enişteleri olduğu, ablasından ayrılan eniştesinin işyerinde çalışan Ceyhun’un E.’nin, sürekli olarak öldürdüğü eski eniştesinin hakaretine muhatap olduğu ileri sürüldü. Bunu hazmedemeyen Ceyhun E.’nin, olay günü ağabeyi Erhun E.’yi durumdan haberdar ederek cinayeti planladıkları kaydedildi.

  CESETLERİN ÜZERİNE TEKSTİL MALZEMELERİ KOYDULAR

  Ayhan E.’ye ait tekstil atölyesinde gece pusuyu yatan iki kardeş, Ayhan E.’nin binaya girmesini beklediler. İşyerine gelen Ayhan E.’yi bıçakdarbeleri ile öldüren iki kardeş, eski enişteleri ile beraber binaya gelen Ferit D.’yi de cinayete tanık olduğu gerekçesi ile öldürerek işyerinin bodrumunda yer alan foseptik çukuruna attı. Cesetlerin üzerine tekstil malzemelerini atan zanlılar, daha sonra üzerini toprakla kapattı.

  DELİL KARARTMASI İÇİN İŞYERİNİ ATEŞE VERDİLER

  Daha sonra olay yerinden ayrılan Ceyhun ve Erhun O. kardeşler, geri dönerek dört saat boyunca cinayet delillerini karartmak için çalışma yaptı. Öldürdükleri kişilerin kanlı kıyafetlerini ve olayda kullandıkları suçaletlerini ortadan kaldırdı. Bununla da yetinmeyen zanlılar, olayın gerçekleştirildiği atölyeyi ateşe vererek kaçtı.

  YAKALANMAMAK İÇİN ASKERE GİTTİ 

  Asker kaçağı olduğu öğrenilen Erhun O. olaydan sonra yakalanmamak için askere gittiği ve halenManisa’nın Demirci İlçe Jandarma Karakolu’nda vatani görevini yaptığı öğrenildi. "Kayıp" başvurusunu değerlendiren polis, yakılan işyeri ve çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kayıp şahısların telefon kayıtlarını incelemeye alan emniyet güçleri, askerlik görevini yapan Erhun ile ağabeyi Ceyhun O.’yu yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki sorguları devam eden katil zanlısı kardeşlerin, 9 ay önce işlenen cinayeti itiraf ettikleri belirtildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir