Euro
15.5718
0.23%
Dolar
13.7931
0.54%
Altın
789.33
0.36%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
707.250
-3.12%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Adana'da eşini sevgilisine öldürten kadın müebbet yedi

  Adana'da 2 yıl önce eşini, sevgilisine öldürttüğünü gerekçesiyle ceza alan kadın, cezasının bitiminin ardından Yargıtay'ın kararını bozmasıyla müebbet cezasına çarptırıldı.
  • 08.09.2014 - 12:23
  Adana'da eşini sevgilisine öldürten kadın müebbet yedi

  nevin

  Merkez Yüreğir İlçesi Yenidoğan Mahallesi’nde 23 Temmuz 2012’de meydana gelen olayda, 2 çocuk annesi Nevin Mendilli, 3 yıl önce muska yazıp büyü bozduğu da ileri sürülen Mustafa Gönen ile tanışarak arkadaş oldu. Yaklaşık bir yıl sonra da Mendilli ile Gönen arasında gönül ilişkisi başladı. İlişkilerini rahat bir şekilde sürdürmek isteyen Mendilli ile Gönen, kadının eşi İbrahim Mendilli’yi bıçaklayarak öldürdü.

  "SUÇU SEN ÜSTLEN BEN SANA BAKARIM"

  Olayın ardından tutuklanan sanıklardan Mustafa Gönen, "Biz İbrahim’le mutfakta oturuyorduk. Nevin geldi. Bana kaş, göz etti. ’Beni tahrik etmeye çalışıyor’ diye düşündüm. Sonra İbrahim, ’Yandım Allah’ım. Nevin beni neden vurdun?’ dedi. Ben sonrasını hatırlamıyorum. Sadece ilk bıçağı vurduğunu, sonra bıçağı benim elime verip, kapıyı gösterdiğini hatırlıyorum. Ben vurmuş da olabilirim. Ben öldürmedim. Bıçağı Nevin vurdu. Amacı kocasının parasını almaktı. Alıp yakınlarına dağıtacaktı. Bana ’Sen üstlen, sana bakarım. Avukat da tutarım’ dedi" diye ifade verdi.

  Adana da eşini sevgilisine öldürten kadın müebbet yedi #2

  "FARE ZEHRİ GETİREREK KOCAMI ÖLDÜRMEMİ İSTEDİ"

  Yıllar önce kendi eşini de öldüren Mustafa Gönen’in yalan söylediğini ileri süren sanık Nevin Mendilli, "Bayılınca benimle cinsel ilişkiye girmiş. Sonra da tehditlerde bulunarak devam ettirdi. Kurtulmak için adresimizi değiştirdik. Ancak yine evimizi bularak, gelmeye devam etti. Fare zehri getirerek kocamı öldürmemi istedi. Ben de Ramazan ayında günah olur diyerek kabul etmedim. Cinayet günü kocamla birlikte mutfakta oturuyorlardı. Ben çay koyup, çocukların bulunduğu odaya geçtim. Bir süre sonra kocamın çığlığını duyduk. Oğlum koştu. Sonra kızımla birlikte biz de peşinden koşup, mutfağa geçtik. Kocam kollarımda öldü" dedi. Mahkeme heyeti, Gönen’i ’tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, Mendilli’yi de ’cinayete yardım’ suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırdı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir