Petrol
78.83
2.15%
Euro
19.6217
0.17%
Dolar
18.6432
0.05%
Altın
1.071
0.07%
Borsa
4823
-0.08%
Bitcoin
318.843
0.07%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Adana'da sulama kanalına giren Suriyeli genç boğuldu

  Adana'da serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli bir genç boğuldu.
  • 22.06.2016 - 11:26
  Adana'da sulama kanalına giren Suriyeli genç boğuldu

  Olay, Seyhan ilçesi, Hadırlı Mahallesi'nde meydana geldi. Suriye'deki savaştan kaçarak 2 yıl önce Adana'ya gelen İlhan ailesinin 19 yaşındaki çocukları Ali İlhan bugün mısır tarlasında çalıştıktan sonra serinlemek için sulama kanalına girdi.

  Adana da sulama kanalına giren Suriyeli genç boğuldu #1

  AKINTIYA KAPILDI

  Bir süre yüzen İlhan daha sonra boğulma tehlikesi atlattı. Suda çırpınan Ali İlhan’ı kurtarmak için çevredeki vatandaşlar suya atladı ancak genç akıntıya kapılarak kayboldu. Vatandaşların durumu polise bildirmesi üzerine olay yerine gelen su altı ekipleri sulama kanalına girerek Ali İlhan'ı aramaya başladı. İlhan'ın ablaları Kevser, Sema Nur ve Hira da olay yerine geldi.

  Adana da sulama kanalına giren Suriyeli genç boğuldu #2

  4 KM UZAKLIKTAN CESEDİ ÇIKARILDI

  Genç kızlar kardeşlerinin sağ salim çıkartılması için bir umutla beklemeye başladı. Su altı ekibi sulama kanalında yaklaşık 1 saat boyunca arama yaptı. Ekipler arama sonucunda İlhan'ı suya girdiği yerin yaklaşık 4 kilometre uzağında bulup kanaldan çıkardı. Bu sırada İlhan'ın kız kardeşleri onun bulunduğunu görünce umutla ona doğru koştu. Ancak olay yerine geldiklerinde kardeşlerinin cansız bedeninİ görünce "Ali" diye bağırıp gözyaşlarına boğuldular. Genç kızların yaktıkları ağıtlar herkesi ağlattı. Genç kızlar İlhan'ı son bir kez olsun görmek istedi ancak polisler izin vermedi. Ali İlhan'ın cansız bedeni ambulans ile morga götürüldü.

  Adana da sulama kanalına giren Suriyeli genç boğuldu #3

  Adana da sulama kanalına giren Suriyeli genç boğuldu #4


  Görüş Bildir