Dolar
7.9409
0.039%
Euro
9.3897
-0.0191%
Altın
1903.99
-0.0057%
Borsa
1198.32
-1.0887%
G. Altın
486.099
0.0224%
Bitcoin
103464.35
-0.078%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Adana'da vahşet: Öldürdüğü kadını 5 parçaya böldü

  Adana polisi, ihbar üzerine başlattığı incelemelerde büyük bir vahşeti ortaya çıkardı.
  • İHA
  • 07.12.2016 - 09:53
  Adana'da vahşet: Öldürdüğü kadını 5 parçaya böldü

  ADANA

  3 Aralık Cumartesi günü Sarıçam ilçesine bağlı Yeşiltepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Adana Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Arıtma ve Ayrıştırma tesisinde görevliler çuval içerisinde üzerinde kot pantolon ve çorap olan kesik kadın bacağı bulunca polise bildirdi.

  ÖZEL EKİP KURULDU

  Asayiş Şube Müdürlüğüne ait Cinayet Bürosu ekipleri, bulunan bacağın kesilme şekli, bacağın üzerinde kot pantolonu ve ayağında çorap olması nedeniyle olayın cinayet olduğu ve 1-2 gün önce öldürülmüş olabileceği üzerinde yoğunlaştı. Adana Emniyet Müdürü Osman Ak ise özel ekip kurulması ve cinayetin aydınlatılması talimatını verdi.

  KESİK BACAK BULUNDU

  Talimat üzerine kurulan özel ekibin bir bölümü çöp ayrıştırma merkezinde cinayete kurban gittiği tahmin edilen kadının vücudunun diğer uzuvlarını ararken diğer ekip ise kesik bacağın bulunduğu bölgede koku ve molekül köpeği ‘Avalanj’la birlikte arama yaptı. İlçe ve il merkezinden atık madde taşıyan kamyonların güzergahını belirleyen polis yaklaşık 30 mahallede bulunan 500 çöp konteynırının güzergahındaki 25 ila 30 yaş arasındaki ‘kayıp kadın’ başvurularını da araştırmaya başladı. O yaş aralığında kayıp başvurusu bulamayan ekipler, ölen kişinin kimsesiz veya yalnız yaşayan birisi olduğu kanaatine vardı.

  Adana da vahşet: Öldürdüğü kadını 5 parçaya böldü #2

  ÖLDÜRÜLEN KADININ KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

  Polis, 30 mahallede 500 çöp konteynerının araştırılması ve güvenlik kamerası incelemesinde kesik bacağın Sucuzade Mahallesi’nden yüklendiği belirlendi. Bunun üzerine polis Sucuzade Mahallesi’nde 25 ila 30 yaşında tek başına yaşayan ve son zamanlarda kaybolan bir kadın olup olmadığını araştırmaya başladı. Yapılan araştırmalarda Kasaplar Çarşındaki bir pansiyonda yalnız yaşayan ancak bir haftadır kendisinden haber alınamayan Songül Erçil (27) ismine ulaştı.

  ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

  Güvenlik kameralarını incelemeye alan polis, genç kadının en son 30071 Sokak’ta göründüğünü tespit etti. Bu sokağa yoğunlaşan cinayet masası ekipleri, kahvede çırak olarak çalışan F.K.’nın (37) Erçil’in kaybolmasının hemen ardından Uşak’a gittiğini belirledi. F.K’yı takibe alan ekipler, şüpheliyi Adana’ya geri döndüğünde kahvehanede gözaltına aldı.

  Adana da vahşet: Öldürdüğü kadını 5 parçaya böldü #3

  POLİS, KAHVEHANEDE KADIN SAÇI BULDU, ŞÜPHE ARTTI

  Emniyet Müdürlüğünde sorguya alınan zanlı önce sorgusunda kimseyi öldürmediğini ileri sürdü. Polis, zanlının aynı zamanda yaşadığı kahvehanede inceleme başlattı. Yapılan ilk incelemede polis kahvehanede boyalı kadın saçı buldu. Polisin yaptığı detaylı aramada birçok yerde aynı saçtan bulmasıyla cinayetin kahvehanede işlendiği şüphesi arttı.

  DELİLLER SONRASI KATİL, SUÇUNU İTİRAF ETTİ

  Olay Yeri İnceleme Müdürlüğüne ait ekipler, kahvehanenin tuvaletinde ‘Ultraviyole ışık’la yaptığı aramada yoğun kan lekesine rastladı. Önüne deliller konulan katil zanlısı F.K., suçunu itiraf ederek vahşice cinayeti nasıl işlediğini anlattı.

  Adana da vahşet: Öldürdüğü kadını 5 parçaya böldü #4

  "5 PARÇAYA AYIRDIM"

  Zanlı F.K.’nın ifadesinde gece yarısı Elçil’in kahvehaneye gelerek, "Tuvalette uyuşturucu kullanabilir miyim?" dediğini belirterek, "Kahvehanede uyuşturucu kullanıp başıma belaya sokacaksın dedim, ancak ’bir şey olmaz’ diyerek gitmek istemeyince tartıştık. Ben de sinirlenerek kovdum ancak bana hakaret edince sinirlenerek elimle boğdum. Bu sırada yere düştü kahvehaneden aldığım çekiçle kafasına vurarak öldürdüm. Daha sonrada cesedi tuvalete alarak burada yanıma bıçak alıp iki bacağını, kollarını, başını bıçağın üzerine çekiçle vurarak ayırdım. 5 parçayı daha sonra torbalara koyarak ayrı ayrı çöp konteynırlarına attım. Kadını hiç tanımam daha önce hiç görmedim. Cinayetin ortaya çıkmaması için 5 parçaya böldüm" dediği öğrenildi.

  Adana da vahşet: Öldürdüğü kadını 5 parçaya böldü #5

  Görüş Bildir