Euro
10.1659
0.48%
Dolar
8.6629
0.41%
Altın
493.34
0.22%
Borsa
1.386
0.05%
Bitcoin
365.500
-2.89%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Adıyaman’da 5 kişilik aile ölümden döndü

  Etkisini aralıklarla devam ettiren yağmur yağışı, 3’ü çocuk 5 kişilik ailenin kaldığı toprak evin yıkılmasına neden oldu.
  • İHA
  • 31.01.2019 - 06:52
  • Güncelleme : 31.01.2019 - 06:52
  Adıyaman’da 5 kişilik aile ölümden döndü

  Musalla Mahallesi Adıyaman Şeyh Muhyiddin Arabi Cami yakınlarında ikamet eden Ramazan ve Yıldız Şahin çiftinin kaldığı kiralık toprak ev, sabaha karşı belirli aralıklarla yağan yağmur yağışından dolayı yıkıldı.

  Adıyaman’da 5 kişilik aile ölümden döndü #1

  AİLENİN YARDIMINA KOMŞULARI YETİŞTİ

  3 çocukları ile birlikte evin bir odasında yatan Ramazan ve Yıldız Şahin çifti, evin çökmesi ile büyük panik yaşadı. 5 kişilik ailenin uyudukları odanın dışında kalan evin diğer yerleri adeta yerle bir olurken, sese uyanan vatandaşlar ise Şahin ailesinin yardımına koştu.

  Adıyaman’da 5 kişilik aile ölümden döndü #2

  YARA ALMADAN KURTARILDILAR

  Pencereden komşuları tarafından çıkarılan aile olayı yara almadan atlatırken, olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan polis ekipleri, yıkılan evde ve çevresinde güvenlik önlemleri aldı.

  Bütün eşyaları yıkılan ev altında kalan aile, daha sonra bir komşusunun evine geçti.

  Adıyaman'da yağmur nedeniyle toprak ev yıkıldı VİDEO

  Adıyaman’da 5 kişilik aile ölümden döndü #3

  "KALDIĞIMIZ ODA DIŞINDA HER YER YIKILDI"

  Olay anını anlatan Yıldız Şahin, “Saat 03.30’da ev yıkıldı komple. Biz yatıyorduk, Biz önce bilmedik, ses gelince sese kalktık biz. Beş kişi içerideydik. Yağmurdan oldu. Biz yukarıda bir odada yatıyorduk. O yıkılmadı ama geriye kalan hepsi yıkıldı. Biz pencereden çıktık. Korkudan dilim dönmüyor. Evet sesten ve çocuklarıma bir şey olacak diye korktum. Çok büyük bir ses geldi, sese uyandık. Şimdi komşulardayız. Gece saat 03.30 nereye gideceğiz?” dedi.

  Adıyaman’da 5 kişilik aile ölümden döndü #4

  "SON ANDA ÇIKTIK"

  Daha sonra konuşan Ramazan Şahin ise, “Gece saat 03.30 gibi bir ses geldi. Kalktım ki bizim ev komple yıkılmış. Çocukları pencereden dışarıya çıkarttım. Son anda çıktık. Yani çıkmasaydık çocuklar altta kalabilirdi. Şu an komşuda oturuyoruz, sabaha kadar beklemek zorundayız. Ev yağmurdan dolayı yıkıldı.” diye konuştu.

  Adıyaman’da 5 kişilik aile ölümden döndü #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir