Euro
15.2777
0.22%
Dolar
13.4410
0.12%
Altın
795.5030
-0.03%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
571.897
-1.27%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C

  Aksaray'da kayıp hurdacıların öldürüldüğü ortaya çıktı

  Şereflikoçhisar'a hurda satın almaya giden ve 6 yıldır kayıp olan 2 hurdacının katil zanlısı olarak 2 kişi yakalandı
  • 16.10.2012 - 21:22
  Aksaray'da kayıp hurdacıların öldürüldüğü ortaya çıktı

  Aksaray da kayıp hurdacıların öldürüldüğü ortaya çıktı #1

  Aksaray'da 2006 yılında ailelerinin kayıp başvurunda bulunduğu 2 hurdacıyı Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde öldürdükleri öne sürülen 2 kişi yakalandı.

  Aksaray'da hurdacılık yapan Abdulaziz Yiğit (32) ve Bayram Sevinç (55) 42 L 0954 plakalı kamyonet ile 2006 yılının Mayıs ayında Şereflikoçhisar'a hurda satın almaya gitti.

  O tarihten itibaren 2 hurdacıdan haber alamayan aileleri kayıp başvurusunda bulundu. Sonuç alınamaması üzerine hurdacıların yakınları Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı'na da başvurarak, 2 kişinin bulunmasını istedi.

  Aksaray Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği 4 kişiden oluşan özel ekiple, olayı cinayet şüphesiyle soruşturmaya başladı. Kayıp kişilerin kamyonunun bulunduğu Konya'nın Kulu ilçesi ile son görüldükleri yer olan Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde incelemelerini yoğunlaştıran polis, Abdulaziz Yiğit ve Bayram Sevinç'in arkadaş çevresi ve hurda ticareti yaptıkları isimleri belirledi.

  Kayıp 2 hurdacının telefonla son görüştüğü kişilerin Şereflikoçhisar'da hurdacılık yapan Özcan Y. (51) ve Bekir A. (46) olduğunu tespit eden polis, şüphelileri takibe aldı. Gözaltına alınan Özcan Y'nin, 2 hurdacıyı Bekir A. ile birlikte öldürdüklerini söylemesi üzerine diğer şüpheli de yakalandı.

  Aksaray'a getirilen Özcan Y'nin, 2 kişiyi çok miktarda hurda olduğunu söyleyerek Şereflikoçhisar'a çağırdıklarını, aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle öldürüp paralarını aldıklarını, daha sonra da araziye gömdüklerini ifade ettiği öğrenildi.

  1,5 YIL SONRA CESETLERİ NAKLETMİŞLER

  Zanlıların öldürdükleri kişilerin cesetlerini 1,5 yıl sonra ilk gömdükleri yerden çıkarıp, başka bir yere götürüp tekrar gömdüklerini söylediği ifade edildi. 2 hurdacının ilk gömüldüğü belirtilen yerde yapılan çalışmada kayıplara ait ayakkabı ve giysi parçaları bulundu. Polis, cesetlerin gömülü olduğu ifade edilen yerde de çalışma başlattı.

  Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Özcan Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bekir A'nın sorgusunun devam ettiği öğrenildi.


  Görüş Bildir