Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
477.997
2.74%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Antalya'da annesini öldüren genç tahliye edildi

  Antalya'da annesini öldürdükten sonra denize atlayıp yüzerek kaçmaya çalışan Batuhan Genç, cezai ehliyeti olmadığından tahliye edildi.
  • 25.05.2016 - 17:11
  Antalya'da annesini öldüren genç tahliye edildi

  Konyaaltı'ndaki aile faciası, geçen 12 Aralık günü Arapsuyu Mahallesi'ndeki Gökay Apartmanı'nda meydana geldi. Psikolojik sorunları olan Batuhan Genç, 55 yaşındaki annesi Zayide Genç ile tartışmaya başladı. Batuhan Genç evi terk edip yaşamına son vermek istediğini söyleyince, annesi Zayide Genç, kız kardeşinin doktor eşi Oğuz Akça'yı arayarak durumu bildirdi. Telefonla görüştüğü eniştesine oğlunun durumunun iyi olmadığını anlatan Zayide Genç, "Kız kardeşimle çabuk gelin" diye ricada bulundu.

  Antalya da annesini öldüren genç tahliye edildi #1

  ANNESİNİ ÖLDÜRÜP DENİZE KOŞTU

  Bunun üzerine Oğuz Akça, eşi Emel Akça'yla birlikte baldızının oturduğu apartmana geldi. Kapı önünde anneyle oğlunun tartışmasını duyan çift zili çaldı, ancak açan olmadı. Bir süre sonra seslerin kesilmesi üzerine Akça çifti polisi arayıp durumu bildirdi. Kapının açılması için de çilingir çağıran çift, apartmanın giriş kapısına inip beklemeye başladı. Bu sırada evden çıkan Batuhan Genç, kıyafetlerini çıkarıp çırılçıplak denize doğru koşmaya başladı.

  "FİNLANDİYA'YA GİDECEKTİM" DEDİ

  Çağrılan çilingir yardımıyla kapıyı açan Akça çifti, evin koridorunda Zayide Genç'in cesediyle karşılaştı. Annesini boğazını sıkarak öldürdüğü anlaşılan Batuhan Genç'in cinayetten sonra Konyaaltı sahilinde denize girip açıldığı tespit edilince deniz polisinden yardım istendi. Kıyıdan 200 metre kadar açıkta yakalanan Batuhan Genç, kendisini gözaltına alan polislere Finlandiya'ya gidip Yavuz ağabeyini görmek istediğini söyledi.

  Antalya da annesini öldüren genç tahliye edildi #2

  BABASI ŞİKAYETÇİ OLMADI

  Sevkedildiği mahkemece tutuklanan Batuhan Genç'in, geçmişte Akdeniz ve Ege Üniversitelerinde birçok kez psikolojik tedavi gördüğü tespit edildi. Tutuklandıktan sonra Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilen Batuhan Genç hakkında, 9 Mart tarihinde cezai sorumluluğu olmadığına ilişkin rapor düzenlendi. Davanın ilk iki duruşmasına da Bakırköy'deki tedavisi nedeniyle katılamayan Batuhan Genç'ten, babası eski Demre Belediye Başkanı Adnan Genç de şikayetçi olmadı.

  TAHLİYE EDİLDİ, TEDAVİ GÖRECEK

  Davanın üçüncü duruşmasında hazır edilen Batuhan Genç, söyleyecek bir sözü olmadığını söyledi. Olaydan önce psikolojik tedavi gördüğünü belirten Batuhan Genç, tahliyesini talep etti. Avukatı Mete Anahtarcıoğlu da müvekkilinin cezai ehliyeti olmadığını, halen Bakırköy'de tedavisinin devam ettiğini söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın avukatı ise sanığın cezalandırılmasını talep etti. Cumhuriyet savcısı ise ceza ehliyeti olmadığı için sanığın tahliye edilip yüksek güvenlikli bir hastanede tedavi altına alınmasını istedi. Yapılan müzakereden cumhuriyet savcısının talebi yönünde karar veren mahkeme, Batuhan Genç'in tahliyesine karar verip yüksek güvenlikli bir hastanede tedavi altına alınmasına hükmetti.

  Antalya da annesini öldüren genç tahliye edildi #3

  "ANNESİNE ÇOK DÜŞKÜN BİR ÇOCUKTU"

  Oğlunun Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi son sınıf öğrencisi olduğunu belirten Adnan Genç, "Oğlum psikolojik sorunları olduğu için okulunu tamamlayamadı. Annesine düşkün bir çocuktu" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir