Avcılar'daki semt pazarı, otomobil yüzünden kurulamadı

İstanbul Avcılar'daki Merkez Mahallesi'nde Ahmet Taner Kışlalı ve buna açılan sokaklarda kurulan çarşamba pazarına esnaf, her hafta olduğu gibi tezgahlarını açmak için geldi.

Getirdikleri ürünleri tezgahlarında açarak sergilemek isteyen giyim eşyası satan Hürriyet Akhan, yıllık kirasını ödediği tezgah yerinde bir otomobilin park ettiğini görünce sahibini aramaya başladı.

Çevredekiler araç sahibini tanımadıklarını söyledi. Akhan, bunun üzerine polis ve belediyeyi aradı.

ARAÇLAR ÇALINTI ÇIKABİLİYOR

Pazarcılar, pazar alanlarında otomobil unutulmasının 'Bir klasik' haline geldiğini, bunun çalıntı olabileceğini, park edilen her aracın ön camında mutlaka sürücüye ulaşılabilecek bir telefon numarası yazılması gerektiğini söyledi.

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -1

TELEFONU AÇAN OLMADI

Bir süre sonra gelen Avcılar Belediyesi zabıta memuru, araç plakasından sahibine ulaşmak için çaba harcadı. Sonunda araç sahibinin adına kayıtlı olan telefon bulundu, ısrarlı aramalara rağmen açan olmadı.

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -2

PAZARCILAR ZOR DURUMDA KALDI

Aramalar aralıklarla sürdürülürken sonunda telefonu açan kişiye pazarcıları zor durumda bıraktığı belirtilerek, gelip otomobili park edilen yerden alması istendi.

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -4

"ARTIK EKMEĞİMİZE BAKABİLİRİZ"

Kısa süre sonra gelen araç sahibi yakında oturduğunu, sokakta pazar kurulduğunu unuttuğunu, sabah uyanamadığını, bu nedenle telefona geç yanıt verdiğini belirterek özür diledi. Pazarcıların pazardaki direkleri ve yer yer tezgahlarını çekmesi ile sürücü otomobilini alıp uzaklaşırken Hürriyet Akhan, "Artık ekmeğimize bakabiliriz." dedi.

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -5

BİR ARAÇ DA LASTİKLERİNE METAL TEPSİ KONARAK ÇEKİLDİ

Avcılar'daki aynı semt pazarında bir süre önce park edilen ve sahibine ulaşılamayan otomobil, lastiklerinin altına metal tepsi konularak çekilmişti.

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -6

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -7

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -8

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -9

Avcılar'daki pazarda yine otomobil unutuldu -10