Petrol
94.22
-0.93%
Euro
18.2494
-0.02%
Dolar
17.9629
0.03%
Altın
1.027
-0.06%
Borsa
2872
0.52%
Bitcoin
434.900
0.26%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Aydın'da tecavüzle suçlanan yaşlı adam intihara kalkıştı

  Aydın Buharkent'te torunu yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunmaktan suçlu bulunan 77 yaşındaki Zekai Ç., ruhsatsız tabancayla intihar etmek istedi.
  • 14.02.2015 - 09:49
  Aydın'da tecavüzle suçlanan yaşlı adam intihara kalkıştı

  vergi.jpg

  Aydın'ın Buharkent İlçesi'nde, yaşayan, evli 3 çocuk 6 torun sahibi Zekai Ç. hakkında, maddi ve manevi yardımda bulunduğu komşularının 15 yaşındaki kızı E.N.A.'yı zorla alıkoyup, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Nazilli Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 2011 yılında dava açıldı. Tutuklanan ve 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Zekai Ç.'ye mahkeme 41.5 yıl hapis cezası verdi. Zekai Ç. mahkemenin bu kararını temyize gönderdi. Yargıtay, Zekai Ç.'ye 'hürriyeti yoksun kılmaktan' verilen 17.5 yıllık cezayı kaldırıp, nitelikli cinsel istismar suçundan verilen 24 yıl hapis cezasını da 17 yıla düşürüp, onadı.

  "MASUMUM, BU KARA LEKE İLE YAŞAYAMAM"

  Polis, oğlu Ö.Ç.'ye ulaşıp, babası hakkındaki mahkeme kararının kesinleştiğini belirterek kendilerine teslim edilmesini istedi. Bunun üzerine Ö.Ç., kahvede olan babası Zekai Ç.'yi alıp kahvaltı yapacaklarını söyleyerek İstiklal Mahallesi'ndeki evlerine götürdü. Kahvaltı masası hazırlanırken Zekai Ç. odasına çekildi. Yakınları merak edip odasına girdiğinde Zekai Ç.'yi başına tabancasını dayamış olarak bulunca şaşkına döndü.

  Bu sırada Zekai Ç., "Masumum. Başkasının işlediği bir suç yüzünden hapis yatamam. Bu kara ile yaşayamam" dedikten sonra tetiğe dokundu. Kanlar içinde kalan Zekai Ç., yakınlarının haber vermesi üzerine gelen ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Zekai Ç., 4.5 saatlik ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Zekai Ç.'nin hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

  Aydın da tecavüzle suçlanan yaşlı adam intihara kalkıştı #2

  "BU İFTİRA BENİ HEM YIKTI HEM YAKTI"

  Zekai Ç.'nin cüzdanında oğlu tarafından bulunan iki sayfalık intihar notunda şunların yazılı olduğu görüldü:

  "E.N.A.'nın babası M.A. 'Kızımı H.C. ile yakaladım' diyorken ve karakol komutanı 'O.S. ile yakaladım' diyorken, tabii onlar fakir olduğu için para kopartamayacaklar. H.C., telefon etti, 'E.N.A.'yı bir sefer parka götürdüm' diyor. O Bulgar H.C.'nin telefonunu nereden buldu ve ne zaman tanıdı. Tüm bunlara rağmen ben bu kızı Viyana'daki torunuma almayı düşünüyordum. M.A.'nın baldızı telefon etti 140 bin lira istedi, vermedim. Bu planı ve iftirayı o düşündü. Yani M.A.'nın Denizli Sarayköy'deki baldızıdır, ismini bilmiyorum ve H.C. ve O.S.'nin suçunu ben çekemem. Bu çocuğa kesinlikle ben bir şey yapmadım. Uzaktan akrabamız olduğu için, vicdanen yardımda bulundum. Ancak, yardım edilecek aile değilmiş. Çok nankör aileymiş. Bu yaşta bu iftira beni hem yıktı hem de yaktı. Evlatlarım, torunlarım hakkınızı helal edin." Zekai Ç., bıraktığı bir küçük notta ise otopsi yapılmadan defnedilmeyi istediğini belitti.

  Aydın da tecavüzle suçlanan yaşlı adam intihara kalkıştı #3

  "HEPATİT C TEDAVİSİNDE ERKEKLİĞİNİ KAYBETTİ"

  Ö.Ç., babasının cüzdanından çıkan intihar mektubu ve notunu polise teslim ettiğini kaydederek şunları söyledi: "E.N.A., mahkemede babam hakkında 'Bana sahip oldu ve ters ilişkide bile bulundu' şeklinde ifade verdi. Ancak, adli tıp raporunda 15 yaşındaki kızın bakire olmadığı, ancak iddia edildiği gibi ters ilişkide de bulunmadığı ortaya çıktı. Babamın iddia edildiği gibi bunları yapması mümkün değil. Çünkü, babam 2001 yılında Hepatit-C'ye yakalandı. Ağır ve yüksek dozajlı tedavi sonucunda erkekliğini kaybetti. Bu konuda babamın doktor raporu bile var. Mahkemeden babamın bu durumunun adli tıp kurumundan da tespit edilmesini istedik. Ancak, mahkeme babamı adli tıbba bile göndermedi. Verilen ifadelere dayanarak babamı mahkum etti. Sorumlular hakkında dava açacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir