Euro
10.3691
0.58%
Dolar
8.8425
0.92%
Altın
496.73
1.19%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
374.426
-4.14%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Bardakçı koyu alevlere yenik düştü

  Bodrum'un dünyaca ünlü Bardakçı koyunda korkutan yangın....
  • 22.10.2012 - 02:07
  Bardakçı koyu alevlere yenik düştü

  Bardakçı koyu alevlere yenik düştü #1

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan dünyaca ünlü bardakçı koyu alevlere yenik düştü.

  KISA SÜREDE SÖNDÜRÜLDÜ

  Bodrum'un en ünlü turizm sembollerinden biri olan Değirmenler tepesinde akşam saatlerinde yangın çıktı. Dünyaca ünlü olan Bardakçı koyunda çıkan yangın kısa sürede söndürüldü.

  5 DÖNÜMLÜK ALAN KÜL OLDU

  Makilik alanda çıkan yangın Bodrum'un birçok yerinden görüldü. Çalıların kuru olması ve rüzgarında etkisiyle alevler zaman zaman yaklaşık 2 metreye kadar ulaştığı yangına Bodrum ve Konacık Belediyelerinden 5 itfaiye aracı müdahale etti. Eşsiz manzarası ile bilinen değirmenler tepesinde çıkan yangın tepeyi ziyarete gelen vatandaşları oldukça korkuttu. Bodrum'a gelen yerli ve yabancı her turistin ziyaret ettiği Bardakçı koyundaki yangının neden çıktığı ise henüz belirlenemedi. Bardakçı koyunda bulunan lüks otellere rüzgarında etkisi ile çok yaklaşan alevler itfaiye erlerinin erken müdahalesi olası bir facia önlerken, yaklaşık olarak 5 dönümlük makilik alanın yandığı öğrenildi.

  Bu arada yangının çıkış nedeninin Değirmenlere ziyarete gelen bir gurup gencin izmarit atması sonucu çıktığı ihtimalleri üzerinde durulurken polis yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturma başlattı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir