Euro
15.1565
-0.75%
Dolar
13.398
-0.55%
Altın
793.88
0.04%
Borsa
1936
-3.73%
Bitcoin
466.191
-5.26%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Bayılma numarasıyla altın çaldılar

  Van'da cadde ortasında bayılmış gibi yapan şüpheli, 2 altın toptancısını böyle soydu.
  • 14.08.2012 - 21:21
  Bayılma numarasıyla altın çaldılar

  Bayılma numarasıyla altın çaldılar #1

  Öğle saatlerinde Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan kuyumcu dükkanlarına altın satan 2 toptancı, kimliği belirsiz 3 kişi tarafından takibe alındı. En son cadde üzerindeki Emre Sevgi'ye ait kuyumcuya girerek işlerini bitiren toptancılara çıkışta araçlarına doğru yönelirken önlerinde hareket eden bir kişi aniden bayıldı.

  Olup bitenin farkında olmayan toptancılar, bayılan kişiye yardım ederken kendilerini takip eden diğer 2 kişi toptancıların otomobile bıraktığı çantayı alarak kaçtı.

  Toptancılar bir süre sonra araçlarına binince soyulduklarını fark etti. Caddedeki kuyumcuların yardımıyla durumu polise bildirdi.

  Olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kuyumculardaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Toptancıların, kameralardan bayılma numarası yaparak kendilerini oyalayan kişiyi teşhis etmesi üzerine polis, görüntülerdeki şüpheliyle hareket eden diğer iki kişiyi belirledi.

  Polis, içinde yaklaşık 4 kilogram altınla kayıplara karıştığı iddia edilen 3 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

  ŞÜPHELİLER GÜVENLİK KAMERASINDA

  Kuyumcu Emre Sevgi, çantacı diye tabir ettikleri toptancıların iş yerine girmesinin ardından 3 kişinin daha girdiğini belirterek, ''O anda toptancılarla ürünleri incelerken çok fark etmedik ama soygun olayından sonra kamera görüntülerini incelerken bu kişilerin sürekli olarak toptancıların sergiledikleri altınları gözlemeleri dikkat çekiyor. Toptancı arkadaşlar kamera görüntülerinde bu kişileri teşhis ettiler. İnşallah en kısa zamanda yakalanırlar'' dedi.


  Görüş Bildir