Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.852
1.30%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Bayıltıcı spreyi tecavüz için satan kişi yakalandı

  İzmir'de, güvenlik amacıyla satılan bayıltıcı spreyleri tecavüz amaçlı pazarlayan kişi yakalandı.
  • 11.10.2011 - 22:55
  Bayıltıcı spreyi tecavüz için satan kişi yakalandı

  Bayıltıcı spreyi tecavüz için satan kişi yakalandı #1

  Yapılan araştırmada, Ç.Ö. isimli gencin, gerçekte herhangi bir ürün satmadığı, sprey almak için hesabına para yatıranları dolandırdığı ortaya çıktı.

  Kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz haberlerinin arttığı son günlerde, bir internet sitesinde kadınlara yönelik bu tür saldırıları kolaylaştıracağı vaadiyle bayıltıcı sprey pazarlandığı ortaya çıkmıştı. İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Kısa sürede, site kapatılmasına ve telefonlara da ulaşılamamasına karşın soruşturmayı sürdüren polis, gerçekte sözü edilen firmanın olmadığını belirledi.

  KÜÇÜKYALI'YA BASKIN

  Yapılan araştırmada, sitenin, 20 yaşındaki Bilgisayar Programcılığı Bölümü mezunu Ç.Ö'ye ait olduğu tespit edildi. Polis, Ç.Ö'nün ailesiyle birlikte yaşadığı ve sitelerini yönettiği Küçükyalı semtindeki evine baskın düzenledi. Baskında Ç.Ö. gözaltına alınırken bilgisayarlarına da el konuldu. İncelemelerde Ç.Ö. isimli gencin, gerçekte herhangi bir ürün satmadığı, sprey almak için hesabına para yatıranları dolandırdığı ortaya çıktı. Ç.Ö'nün ayrıca, internet sitesi tasarımı yapmak vaadiyle de birçok kişiyi dolandırdığı tespit edildi.

  SPREYİ BÖYLE PAZARLAMIŞTI

  Şahsın internet sitesinden, erkeklerin "kadınları elde etmesine yardımcı olduğu" vaadiyle satılan bayıltıcı spreyin, "Amerika'dan ithal" sloganıyla pazarlandığı, spreyin tanıtımı için yayınlanan metinde, firmanın spreyi test ettiği ve "50-60 kullanımlık" olduğunun da belirtildiği anlaşıldı. Spreyin sözde 'fayda'larının da anlatıldığı sitede, "Bayılan kişi üzerinde herhangi bir yan etki göstermez, sağlığına zarar vermez. Hayvanlar üzerinde de etkilidir. Hayvanların bayıltılması gereken durumlarda da spreyi kullanabilirsiniz" gibi bilgiler de ihmal edilmemiş.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir