Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.071
0.76%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Beratcan Karakütük davası başladı

  Cinayet zanlısı Ersin Kaşıkçı, Beratcan'ı nasıl öldürdüğü mahkemede tüm ayrıntılarıyla anlattı.
  • DHA
  • 27.10.2016 - 09:31
  Beratcan Karakütük davası başladı

  Beratcan Karakütük davası başladı #1

  Kartal'da, kaybolduktan 15 gün sonra su kuyusunda cansız bedeni bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ü öldürdükleri iddiasıyla haklarında ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası istemiyle dava açılan anne Türkan Karakütük ve cinayet zanlısı sevgilisi servis şoförü Ersin Kaşıkçı'nın yargılanmasına başlandı.

  Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ersin Kaşıkçı (40), tutuksuz sanık Türkan Karakütük (34), müşteki Ergün Karakütük (39) ve taraf avukatları katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da davaya müdahil olarak katıldı.

  "6 YILDIR BİRLİKTEYİZ, SERVİS MİNİBÜSÜNDE DE İLİŞKİYE GİRDİK"

  Öz çocuğunu öldürmeye azmettirmek suçundan yargılanan anne Türkan Karakütük, hakkındaki suçlamaları reddetti. Kaşıkçı ile 6 yıldır süren ilişkisi olduğunu belirten Karakütük, "Eşimden ve ailemden ilgi görmediğim için düştüğüm boşluk nedeniyle bu ilişkiyi yaşadım.İlişkimiz yaklaşık 6 senedir sürüyor. Hatta Ersin evimin yakınında bir ev tuttu. Haftada 3-4 kez bu eve gidip kendisiyle ilişkiye giriyordum. Ben bu eve Beratcan'ı hiç götürmedim. Sanık ile olan ilişkimi eşim de büyük oğlum biliyordu. Ersin ile servis minibüsünde de ilişkiye girdik. Ersin, elindeki açık saçık resimlerle beni tehdit ediyordu. Açık saçık resimlerini kendisi çekiyordu. Bu fotoğrafları kendim çekip göndermedim, kendisi çekti. Ben bunları çekmesine izin vermediğimde bana şiddet uyguluyordu" dedi.

  Olay günü oğlu Beratcan'ın okuldan dönmediğini öğrendiğinde büyük oğlu Berkay'ı okul civarını araması için gönderdiğini anlatan sanık anne, eşi Ergün'e telefon ederek çocuğu aramasını istediğini anlattı.

  TÜRKAN KARAKÜTÜK: ERSİN'E SORDUM GÖRDÜN MÜ DİYE

  Sanık Ersin Kaşıkçı'yı da aradığını söyleyen Türkan Karakütük, "Kendisi daha önceleri bana çocuğumu yolda gördüğünü söylediği için sanık Ersin'i de saat 17.00 civarında aradım. Görüp görmediğini sordum. Bana, ‘çocuklarla takılmıştır, gelir' dedi. Konuşmasında herhangi bir gariplik yoktu" dedi.

  "BERATCAN, BİZ YAN ODADA İLİŞKİYE GİRDİĞİMİZDE BİZİ GÖRDÜ"

  Sanık Ersin Kaşıkçı ise ifadesinde, "Türkan, beni günde 14-15 sefer arıyordu. Evi beraber tuttuk. Çocukla bir sefer geldiler eve. İki, üç sefer de minibüse geldiler. Eve geldiklerinde çocuk televizyon izliyordu. Biz yan odada ilişkiye girdiğimiz sırada bizi gördü ve dönüp salona gitti. Bizi servis minibüsünde de ilişkiye girerken iki kere gördü. Çocuğunun yanında bile yanıma geliyordu, elimi tutuyordu, kucağıma oturuyordu. Çok rahat davranan bir insandı. Bu çocuğu getirmemesini söyledim. ‘Gider babasına söyler' dedim" şeklinde konuştu.Beratcan Karakütük davası başladı #2

  "'KOCAM DUYARSA İKİMİZ DE MAHVOLURUZ, GEREKİRSE ÖLDÜR' DEDİ"

  Olaydan iki üç gün önce Türkan Karakütük'ün kendisine "Beratcan'ın gördüklerini babasına anlatmakla tehdit ettiğini" söylediğini savunan Kaşıkçı, ‘Kocam duyarsa ikimiz de mahvoluruz. Çocuğu bir şekilde hallet. Gerekirse öldür' dediğini ileri sürdü.

  Beratcan Karakütük davası başladı #3

  Olay günü Türkan Karakütük'ün Beratcan'ı okuldan 40 metre aşağıda bulunan caddede beklemesini istediğini anlatan Kaşıkçı, Beratcan'ın "Anneme bir şey gönderecekmişsin' diye yanına geldiğini söyledi.

  BERATCAN'I NASIL ÖLDÜRDÜĞÜNÜ ANLATTI

  Çocuğu minibüse bindirdiğini ve ellerini, ayaklarını ve ağzını bantladığını belirten Kaşıkçı, "Koltukların üst tarafından arka taraftaki bagaja koydum, arabadan indirmeden. Bagaja götürdüğümde, ‘hiç sesini çıkarmayacaksın, götüreceğim yerde ağzını açacağım' dedim, ‘tamam' dedi. Çocuk arabadayken servis çektim. Tepeören'e geldiğimde yol kenarındaki derenin içine indirdim. Çocuk yarı baygın gibiydi. Ağzını açıp derenin içine bıraktım. Çocuk kendine gelip çırpındı. Kafasından suya bastırdım. Çok fazla sürmedi. Bir dakika oldu, olmadı. Şu an hatırlamıyorum ne kadar sürdüğünü. Suyun içine gömüldü, boğuldu. Menfezin içi geniş olduğu için kimse görmesin diye ileriye doğru ittim. Gece Tepeören'e servis götürdüm. Aynı yere tekrar gittim, çocuk orada duruyor mu diye. Duruyordu" dedi.

  BABA HER İKİSİNDEN DE ŞİKAYETÇİ

  Baba Ergün Karakütük ise her iki sanıktan da şikayetçi olduğunu söyledi.

  Beratcan Karakütük davası başladı #4

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Müşteki avukatlarının, Türkan Karakütük'ün tutuklanması talebini reddeden mahkeme heyeti, sanık Türkan Karakütük'ün, her cumartesi karakola giderek imza atmasına ve yurt dışına çıkış yasağı uygulanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir